Než se toužimští pořádně na jirenském pažitu rozkoukali, prohrávali ve dvacáté minutě tříbrankovým rozdílem. To byl zlomový moment utkání.

„Domácí hráči na nás vletěli a my jsme bohužel nezachytili začátek zápasu, když jsme třikrát inkasovali, a bylo po zápase,“ smutně se ohlédl zpátky za utkáním toužimský trenér Marek Daněk. Velké starosti dělali hostujícímu týmu zejména Diara a Biboko, zahraniční akvizice v dresu Jiren. Když se pak k tomu ještě připočtou ligové zkušenosti jirenských exligistů Romana Janouška či Jaromíra Jindráčka, není se čemu divit. Navíc na svou příležitost číhal na lavičce Jiren další slavný ligový hráč Radim Nečas.

„Do konce prvního poločasu jsme ještě dvakrát inkasovali. O přestávce jsme si řekli, že zbytek duelu odehrajeme se ctí. I když bylo hodně těžké udržet koncentraci hráčů, díky naší bojovnosti se nám to povedlo. Navíc jsme také vstřelili čestný úspěch, o který se postaral Jiří Mikula. Kluci odešli ze hřiště se ctí,“ bilancuje Daněk.

I když konečný výsledek v poměru 7:1 pro tým Jiren mluví o něčem jiném. „Jirny se prezentovaly kombinační rychlou hrou. Opravdu hrály velmi dobře,“ myslí si toužimský kouč. Jeho tým tak dostal ve své premiérové divizní sezoně pořádně na frak.

„Musíme se z toho oklepat a jedeme dál. V posledních kolech musíme bodovat hlavně v domácím prostředí, nebo na hřišti soupeřů, kteří jsou v tabulce za námi,“ narážel Daněk na utkání s Litvínovem či kladenskou rezervou, které ještě Toužim čekají.

Toužim to však bude mít hodně těžké. Důvod? Úzký kádr, velká marodka. Do konce podzimu budou chybět Toužimi tahoun týmu Lukáš Nezval a Karel Čermák. Zdravotní problémy má také Kanát.

„Musíme se s tím poprat. Pokud bychom ve zbývajících utkáních uhráli pět bodů, byli bychom moc spokojeni. Navíc bychom si tím vytvořili dobrou pozici do jarních bojů, ale nepředbíhejme,“ uzavřel Marek Daněk.

Toužim si může napravit reputaci již v neděli 26. října. V domácím prostředí bude hostit tým Děčína.