Kontraverzní rozhodčí, který se vryl do paměti nejen sokolovských hráčů Baníku, ale také dalších týmů od ligových až po divizní soutěže opět ukázal svou pravou tvář.

Jakou? Své by o tom mohl povídat hráč Materky Jiří Prchal. Ten má ještě v paměti dvě utkání, které odehrál v dresu juniorky Sokolova s Českým Brodem. V obou utkáních byl hlavní postavou právě rozhodčí Ivo Polák, který dvakrát Baníkovce na hřišti svými výroky řádně rozpálil do běla.

Další rozhodcovskou mizérii předvedl i v utkání Materie s Pebalem. Nejenže se dostavil Polák překvapivě na utkání až v patnácté minutě první pětadvacetiminutovky, ale poté si smlsl právě na sokolovském Prchalovi, kterého poslal během jedné minuty předčasně pod sprchy.

Ale to nebylo vše, co předvedl pan rozhodčí, který byl již dříve vyloučen z první futsalové ligy po několika diskutabilních výkonech. Otočené verdikty ve prospěch soupeřů znamenaly pro sokolovské hráče překvapující porážku. Ale pro některé to nebyl až tak překvapivý výkon Poláka, který si hasil žáhu kde mohl, své by mohli vyprávět o jeho rozhodcovském umu například i fotbalisté Olomouce do patnácti let, kteří díky Polákovi v Nike Premier Cupu vypadli po velmi mizerném výkonu s Motorletem.

Ale zpátky k futsalu.

Pebal – Materia 7:2

Sokolov vstoupil do utkání velmi dobře, když ho poslal do vedení přesnou ranou Prchal. Domácí však poté do konce první pětadvacetiminutovky otočili vývoj zápasu ve svůj prospěch. Po změně stran pak hráči Pebalu dalšími brankami rozhodli o svém vysokém vítězství. Překvapivou prohru poté ještě zmírnil v závěru duelu Mašek.

„Bylo to ovlivnění utkání hlavním rozhodčím panem Polákem, který se do utkání zapojil až v patnácté minutě prvního poločasu. To co na palubovce předvedl není jen tak k vidění. Vyloučení Prchala pak nebudu raději komentovat,“ zlobil se prezident Materie Sokolov Norbert Braun.

Rabbit – Materia 5:3

I v tomto duelu šla Materia do vedení, když se do statistik zápasu zapsal Mašek. Poté se opět naplnil scénář prvního duelu, když domácí dvěma góly otočili vývoj utkání ve svůj prospěch. Na to ještě Sokolováci stačili odpovědět, když ukazatel skóre srovnal z ´desítky´ Hendrych. Pak se opět ještě dvakrát střelecky prosadili domácí futsalisté a konečnou podobu výsledku pak dal sokolovský snajpr Robert Mašek.

„Takovéto utkání jsou o ničem. Oba soupeři byly hrozní přesto vyhráli. Pro nás to byla zabitá neděle. Pokud se takto rozhodují zápasy jako bylo teď o víkendu v Plzni panem Polákem je to o ničem a navíc to ničemu nepřispěje. My postoupit nechceme, nikam se netlačíme, a pak musíme absolvovat tuhle komedii ze strany rozhodčího. Navíc když se k tomu přidali i hráči plzeňského Čespa, kteří hrají snámi ve dvojici a po obě utkání nás uráželi, rozhodli jsme se že to jen tak nenecháme,“ nebral si servítky Braun.

Materia Sokolov: Fazekaš – Mašek, Braun, Bufka, Prchal, Peřina, Maňkoš, Hendrych.