„Do Plzně jsme jeli s cílem utkání odehrát,“ odtajnil prezident Materie Norbert Braun. Důvod? Několik klíčových futsalistů Sokolova totiž do Plzně nedorazilo, a to buď kvůli zranění nebo pracovnímu zaneprázdnění.

„Odjeli jsme pouze v pěti, jelikož jednoho gólmana máme právě v Plzni. Navíc dva hráči, kteří s námi jeli, futsal nehrají,“ vysvětloval Braun.

Jenže v prvním utkání jeho tým vybojoval s týmem Do dna bod za nerozhodný výsledek. Ve druhém pak podlehl po sedmibrankovém přídělu Pumidasu Plzeň. „V prvním utkání jsme dvakrát vedli, ale ke konci zápasu už chyběly síly. Hráči Do dna hráli opravdu kvalitní futsal. Ve druhém zápase se více pískalo, než hrálo. Pumidas nasbíral v první půli šest a ve druhé pět faulů. I přes vysokou výhru domácího týmu to ale nebyl moc pohledný zápas,“ bilancoval prezident Materie.

O něco spokojenější mohl být po pátém kole trenér karlovarských Draků Bohumil Perka. Jeho svěřenci v prvním utkání roznesli plzeňský Rabbit deseti góly. V tomto utkání se blýskl pěti góly nejlepší kanonýr divize, Karlovarák Marián Geňo.

„Rabbit je snaživý soupeř, ale nám se dařilo jak po kombinační, tak i střelecké stránce. Předvedli jsme zodpovědný výkon. Excelentně zachytal Karel Lutzbauer a svou premiérovou trefu si připsal v našem dresu mladíček Filip Škarda. Naše vítězství bylo určitě zasloužené,“ míní Perka.

Ve druhém utkání pak Draci sestřelili další plzeňský tým Pebal šesti brankami. „Soupeř nás nedonutil k větší aktivitě, a my tak utkání odehráli jen na půl plynu. Větší prostor v tomto utkání tedy dostali mladíci Škarda a Nykodým. Navíc do utkání nemohl naskočit Geňo, který si odpykával jednozápasový distanc za čtyři žluté karty. Pro nás to bylo povinné vítězství,“ dodal karlovarský lodivod.

Draci se tak v průběžné tabulce posunuli do čela. Na druhém místě je chebský Herd a na třetí příčku se vyšplhala rezerva plzeňského Indossu.