Důvod? O víkendu totiž Plynothermáci vyhráli kvalitně obsazený IV. ročník turnaje ´O pohár starosty města Sokolov´ ve futsale. Po ročním kralování sokolovské Materie tak přebrali žezlo futsalového krále Sokolova.

Turnaj, který pořádala sokolovská Fortuna, se odehrál v hale ISŠTE, a kdo přišel, určitě nelitoval. Patronem již oblíbeného a kvalitně obsazeného turnaje je hornoslavkovský František Dřížďal, který však na turnaj nedorazil kvůli vytížení ve Slavii Praha. I tak bylo k vidění nemálo kvalitních utkání. O vítěznou trofej bojovalo v sobotu celkem šestnáct týmů, které byly rozděleny do čtyř čtyřčlenných skupin. Nejdříve se rozjely na plné obrátky skupinové boje, ze kterých pak postoupila vždy dvě nejlepší mužstva do čtvrtfinále, kde se pak hrálo vyřazovacím způsobem.

Skupina A

Jako první rozehřála sokolovskou palubovku skupina A. A ne málo. Jediným týmem, který ve skupině neokusil hořkost porážky, byl dorost karlovarských Buldoků, který ve třech utkáních vybojoval dvě výhry a jednu remízu. Navíc tým dirigoval z pozice brankáře ostřílený trenér Tomáš Matějček. K postupu karlovarského mužstva pak přispěl i snajpr třetiligových Buldoků Marián Geňo. Druhým postupujícím týmem byli Termiti Loket. Za ty nastoupil například Tomáš Vondrášek z Teplic nebo Jiří Procházka, který ještě na podzim brázdil druholigový trávník v barvách Baníku Sokolov. Termiti si připsali na své konto ve třech duelech dvě vítězství a jednu porážku, a Buldoky tak doprovodili do čtvrtfinále. Na třetí příčce ve skupině skončili hráči Sportingu Sokolov, za který nastupovali mladíčci sokolovského dorostu. Bez bodu se třemi porážkami zakončili turnaj futsalisté Čechie Dalovice.

Výsledky: Sporting – Dalovice 7:2, Termiti 0:7, Buldoci 2:2. Termiti – Dalovice 4:2, Buldoci 2:3. Buldoci – Sporting 2:2.

Skupina B

Ve druhé skupině notně tvrdila futsalovou muziku pořádající Fortuna Sokolov, která se hned v úvodním utkání skupiny B postarala o osmibrankový příděl mužstvu Oloví. Jenže velkým překvapením této skupiny byly výkony Dolního Rychnova, který ani jednou ve třech zápasech nezaváhal a s plným počtem bodů postoupil do čtvrtfinále. Do toho jej pak doprovodila sokolovská Fortuna. Jednu výhru si pak připsali na turnaji hráči Bad Boysu Sokolov a na poslední příčce zakončili turnaj bez zisku bodu futsalisté Oloví, kteří navíc vstřelili na turnaji pouhou jednu branku.

Výsledky: Fortuna – Oloví 8:0, Tenis Dolní Rychnov 2:3, Bad Boys Sokolov 4:1. Tenis Dolní Rychnov – Bad Boys 6:2, Oloví 6:1. Bad Boys Sokolov – Oloví 4:0.

Skupina C

Ve třetí skupině se vůbec nedařilo mužstvu Argentiny, které ani jednou nebodovalo a obsadilo v tabulce konečnou čtvrtou příčku. Naopak hořkost porážky nepoznali v základní skupině futsalisté Sedmé elity, kteří ztratili body jen za bezbrankovou remízu s rezervou sokolovské Materie. Sedmá elita tak postoupila do vysněného čtvrtfinále, kam ji doprovodil tým Blšan, který zvládl v posledním utkání skupiny duel s B týmem Materie, a zaslouženě tak postoupil do vyřazovací části. Za branami postupu zůstala rezerva Materie, která si v konečném zúčtování připsala čtyři body a skončila na třetím, nepostupovém místě.

Výsledky: Materia Sokolov B – Argentina 2:0, Sedmá elita Praha 0:0, FKB 1:2. FKB – Argentina 8:0, Sedmá elita Praha 2:3. Sedmá elita Praha – Argentina 7:1.

Skupina D

V poslední skupině ukázali svou futsalovou sílu hlavně hráči novosedelského Plynothermu, kteří si v základní skupině připsali na své konto dvě výhry a jeden nerozhodný výsledek, a zaslouženě tak postoupili z první příčky do čtvrtfinále. Druhým mužstvem, které postoupilo do vyřazovací části, byl A tým sokolovské Materie, který na turnaji posílil například ligový hráč Viktorie Plzeň Petr ´Čip´ Jiráček či exbuldok Robert Mašek. Třetí příčku si vybojoval tým Rotavy a na čtvrté pozici zakončili turnaj hráči Torpéda Bukovany. Ti nevybojovali na palubovce ISŠTE ani bod, a navíc jako jediný tým obdrželi ve třech duelech přes dvacet branek.

Výsledky: Plynotherm Nové Sedlo – Materia Sokolov A 1:1, Torpédo Bukovany 9:1, Rotava 7:1. Materia SokolovA – Torpédo Bukovany 7:0, Rotava 5:1. Rotava – Torpédo Bukovany 8:3.

Čtvrtfinále

V prvním utkání na sebe narazili Buldoci a Blšany. V tomto zápase se prezentovali mladíci z lázní, dirigovaní koučem Matějčkem v pozici gólmana, trpělivou hrou, která jim proti střelecky trápícím se Blšanům přinesla zasloužený postup do další fáze turnaje.
Ve druhém čtvrtfinále na sebe narazily týmy Materie a Dolního Rychnova. Podle papírových předpokladů to měla být jasná záležitost Materie. Nebyla. Rychnov hodně sázel na svého snajpra Romana Nedbala, což se mu vyplatilo. Materka na mužstvo Rychnova nic nevymyslela, a na turnaji tak bylo k vidění první velké překvapení. A aby ne. Materia byla jako obhájce loňského vítězství před turnajem pasována do role favorita, ale nakonec neuspěla a musela se poroučet již ve čtvrtfinále.
Třetí duel, mezi Termity Loket a Sedmou elitou, rozhodla ve prospěch loketských futsalistů trpělivá hra okořeněná dvěma góly.
V posledním čtvrtfinálovém utkání se ujala sokolovská Fortuna nad Plynothermem již dvoubrankového vedení, ale nakonec se z výhry a následného postupu radovali hráči Nového Sedla, kteří ukázali i za nepříznivého stavu svou vnitřní sílu a zaslouženě tak propluli až do semifinále.

Výsledky, čtvrtfinále: FC Buldoci – FKB 3:1, Tenis Dolní Rychnov – Materia Sokolov A 4:0, Termiti Loket – Sedmá elita Praha 2:0, Plynotherm Nové Sedlo – Fortuna Sokolov 3:2.

Semifinále

Vprvním semifinále na sebe narazili Buldoci a Dolní Rychnov. I když se Rychnov ujal v utkání vedení, Buldoci ukázali svou bojovnost a utkání dokonale otočili ve svůj prospěch. Svou premiéru na turnaji tak proměnili ve velké překvapení a tím bylo finále. I druhý zápas, mezi Termity Loket a Plynothermem, byl napínavý až do závěrečných sekund. Nové Sedlo však opět ukázalo svou sehranost a některé jeho lahůdkové akce rozbušily divákům futsalové srdíčko. Plynotherm tak zaslouženě postoupil do finále.

Výsledky, semifinále: FC Buldoci – Tenis D. Rychnov 3:1, Plynotherm Nové Sedlo – Termiti Loket 2:0.

O třetí místo

Utkání, které se mělo hrát, bylo pořadateli po dohodě s týmy změněno na pokutové kopy. Ty pak lépe svědčily týmu Dolního Rychnova, když vyhrál těsně 4:3.

Finále

Plynotherm – FC Buldoci 5:2
Finálový boj načali lépe mladí Buldoci, kteří se více tlačili před branku Nového Sedla, ale bez úspěchu. Plynotherm naopak vsadil na hru ze zabezpečené obrany a rychlé protiútoky, což se mu notně vyplatilo. I když Buldoci bojovali, na ostřílené harcovníky v dresu Nového Sedla to prostě nestačilo. Hrdinou finále byl novosedelský kanonýr Jiří Šelong, který soupeři nasázel dvě branky, a tím tak dal pořádný základ k premiérovému triumfu Plynothermuna tomto turnaji.

Konečné pořadí

1. BU Plynotherm N. Sedlo
2. FC Buldoci dorost
3. SKTenis Dolní Rychnov
4. Termiti Loket

V rámci slavnostního vyhlášení si pak cenu pro nejlepšího brankáře turnaje odnesl Radek Mališ ze Sedmé elity Praha. Korunku pro nejlepšího střelce si odvezl ze Sokolova rychnovský snajpr RomanNedbal, který si na své konto připsal celkem jedenáct branek. Nejlepším hráčem celého turnaje byl pořadateli zvolen Ludvík Gergely, novosedelská ikona.

„Chtěl bych všem poděkovat za předvedené výkony, zvláště pak pánům rozhodčím,“ načal bilancování turnaje pořadatel Roman Heřman. „Velmi mile mě překvapil jak tým Buldoků, tak i Nového Sedla. Tímto bych chtěl pogratulovat Plynothermu k celkovému triumfu. Samozřejmě děkuji sponzorům turnaje, dále za vstřícnost městu Sokolov a hlavně pak starostovi města panu Jakobcovi,“ uzavřel Heřman.

Celý turnaj během soboty zhlédlo kolem pěti set diváků, před kterými řídili všechna utkání arbitři Vošmik a Vejvoda.

„Byla to úžasná podívaná a finále pak bylo ozdobou celého turnaje. Všem zúčastněným týmům děkuji za předvedené výkony. Závěrem bych chtěl všem popřát klidné prožití vánočních svátků a hodně úspěchů v novém roce,“ řekl na konci celého turnaje starosta Sokolova Karel Jakobec.