Celý turnaj se nesl na vlně překvapení.

Obhájce loňského triumfu sokolovská Materie, kterou posílili například fotbalista prvoligové Plzně Petr Jiráček či exbuldok Robert Mašek, nestačila ve čtvrtfinále překvapivě na srdnatě bojující tým Dolního Rychnova. Dále pak loňský finalista Sporting neproplul nástrahami skupinových bojů. Neuspěli ani loketští Termiti, které posílili například teplický Vondrášek či sokolovský Procházka.

„Letošní ročník byl plný výsledkových překvapení, tím největším bylo určitě vyřazení obhájce poháru Materie Sokolov již ve čtvrtfinále týmem z Dolního Rychnova. Taktéž konec loňského finalisty Sportingu Sokolov ve skupině se nečekal,“ začal bilancovat turnaj organizátor Roman Heřman.

Naopak velkým překvapením byly výkony dorostenců karlovarských Buldoků, které dirigoval zpoza branky gólman a trenér v jedné osobě Tomáš Matějček.

„Velkým překvapením je pak druhé místo dorostu Buldoků. Trochu mě mrzí čtvrtfinálové vyřazení našeho týmu Fortuny, a to zejména poté, když jsme s pozdějším vítězem turnaje Plynothermem vedli již dva nula, ale soupeř v poslední minutě zápas otočil. Jinak si myslím, že se některé zápasy musely divákům líbit a k celkové úrovni jistě přispěla i známá jména z ligových trávníků, která se na turnaji objevila,“ myslí si Heřman.

Na turnaj však nedorazil jeho patron František Dřížďal, který je pracovně zaneprázdněn ve Slavii Praha.

„Turnaje se bohužel nemohl zúčastnit jeho patron Fery Dřížďal, který si musel plnit své hráčské povinnosti v pražské Slavii. Chtěl bych poděkovat panu Vošmikovi a Vejvodovi za odřízení všech zápasů, všem týmům pak za předvedené výkony a fér hru. Dík patří též všem sponzorům a městu Sokolov, osobně pak starostovi Karlu Jakobcovi, který se jako každý rok zúčastnil závěrečného hodnocení a předání cen. Závěrem přeji všem krásné Vánoce a hodně zdravíčka a osobních úspěchů v novém roce 2009,“ uzavřel bilancování hráč Fortuny a organizátor turnaje Roman Heřman.