Je to tady. O týden si přetáhli fotbalové prázdniny hráči Sadova a Kyselky. Důvod? Zcela jasný.

Na programu je o víkendu ošidná baráž, ve které bude Sadov usilovat o udržení v okresním přeboru, zatímco Kyselka bude bojovat o postup do této soutěže. Sokol Sadov si navíc tuto nezáviděníhodnou situaci zopakuje potřetí za sebou. V předešlých dvou barážích vždy udolal tým Nových Hamrů.

Naopak Kyselka přišla v dobře rozjeté sezoně o přímý postup do okresního přeboru v nedělním utkání, kdy nestačila na rezervu Chyše, která ji pak o bod v tabulce přeskočila, a doprovodila tak vítěze III. třídy karlovarské Bacardi do nejvyšší okresní fotbalové soutěže.

„Po prohraném utkání v Chyši se musíme dát dohromady po psychické stránce. Přímý postup nám unikl jen o kousek,“ litoval ztraceného utkání kapitán a nejzkušenější hráč v dresu Kyselky František Untermüller.

Jeho tým se pokouší o postup mezi okresní smetánku již čtvrtý rok. Bez úspěchu.

„Vždy jsme ztroskotali na Nových Hamrech,“ poukazoval kapitán Kyselky a pokračoval: „My jdeme na rozdíl od Sadova do neznámého, ale přesto věřím, že uspějeme a letos si postup vychutnáme, ale rozhodne se až na hřišti.“

Úlohu však budou mít hodně těžkou, jelikož Sadov okusí baráž již potřetí. V poslední baráži porazili fotbalisté Sadova Nové Hamry až po zlepšeném výkonu ve druhém poločase. Navíc se k nim přiklonilo i potřebné štěstí.

„V prvním poločase jsme mohli dostat pět branek. Hamry ztratily vyhrané utkání. My jsme ve druhém poločase pak potrestali dvě chyby novohamerského gólmana,“ ohlédl se zpátky v čase sadovský kapitán Zdeněk Ježek.

Proto je baráž tak ošidná. O vítězi rozhodne pouze jeden duel.

„Určitě budeme trochu ve výhodě oproti Kyselce, ale každé utkání je jiné. My bychom měli být v podstatě kompletní, ale uvidíme až v sobotu před zápasem,“ zamyslel se jeden z nejzkušenějších hráčů Sadova a pokračoval: „I tak se na baráž těšíme a chceme ji vyhrát i do třetice. Toto utkání je jedno z nejlepších za celou sezonu.“

Barážové utkání začíná v sobotu 28. června na hřišti účastníka krajského přeboru TJ DDM Stará Role ve Vančurově ulici od 17.00 hodin.