To bude nářez. Až v závěrečném kole krajského přeboru se rozhodne o postupujícím týmu do divizní soutěže. Adepti jsou dva. Aktuálně vedoucí tým přeboru SK Toužim a druhé mužstvo tabulky Spartak Chodov. Obě mužstva dělí od sebe v tabulce před posledním kolem pouhý bod.

Toužim v předposledním kole získala důležité body na Růžovém Vrchu, kde porazila Lokomotivu v poměru 2:0. „Udělali jsme první krok k historickému postupu, vše je ale ještě otevřené,“ krotil euforii trenér Toužimi Marek Daněk.

O tom, jestli Toužim přepíše svou fotbalovou historii, se rozhodne v sobotním duelu, ve kterém toužimští hráči hostí od 17.00 hodin v karlovarském derby Starou Roli.

První vzájemný zápas Toužim vyhrála 2:0.

„Bude to úplně jiné utkání. Tento zápas nese vizitku důležitost vysoká,“ upozorňuje Daněk. A ví proč. Jen kousek od senzace jsou jeho svěřenci před závěrem soutěže. „Měli bychom využít domácího prostředí. Navíc máme zkušené hráče, které by mělo doplnit dravé mládí,“ vysvětloval kouč.

Marek Daněk se ale utkání nezúčastní. Na lavičce ho tak zaskočí nejspíše vedoucí týmu Karel Štumpa, na hřišti pak hrající asistent Marek Hejkal.

„Je mi to líto, ale bude na dovolené. Samozřejmě však bude klukům držet palce. Taktika je jasná, dát o branku více než soupeř. Postup do divize by pak byl hlavně poděkováním našim fanouškům, pro které tady fotbal hrajeme. Ale míč je kulatý, a nikdy nevíte, co se stane. My jsme nikdy takhle blízko postupu nebyli, neúspěch by byl pro nás velkým zklamáním, proto budeme bojovat a na hřišti uděláme vše pro to, abychom zápas dovedli do vítězného konce a postoupili,“ uzavřel toužimský trenér.

Spartak Chodov získal skalp jednoho z nejlepších týmů jarní části, Trstěnic, když si z půdy „farmářů“ odvezl vítězství v poměru 3:1.

Ve středu tým trenéra Jiřího Vicana nestačil ve finále krajského poháru na nováčka soutěže Mariánské Lázně, kterým podlehl těsně 2:3.

„Šanci dostali v utkání hráči z lavičky. Bohužel ho však nezvládli. Bylo to takové bezstarostné podcenění a to rozhodlo. Mariánky předvedly velmi dobrý výkon a zaslouženě pohár vyhrály,“ vracel se k finálovému duelu poháru chodovský trenér Jiří Vican.

V sobotním odpoledni však bude jako na trní. V domácím prostředí přivítají jeho svěřenci Kraslice.

„My hrajeme zápas od zápasu a nebereme ohled na druhé týmy. Chceme se rozloučit s fanoušky vítězstvím, a tím tak zakončit naši úspěšnou sezonu. Urazili jsme kus cesty kupředu a v tom trendu bychom chtěli i nadále pokračovat,“ zamyslel se chodovský trenér.

V sobotu však svede na dálku souboj s vedoucím týmem krajské tabulky Toužimí o postup do divizní soutěže.

„My považujeme vše za vyřízené. Kvalitní výkony Toužimi nenasvědčují, že by měla doma klopýtnout. I přesto budeme v koutku duše doufat, že se v Toužimi bude konat překvapení,“ přeje si Vican.