První tak byla na řadě média. Jako první se ujal slova sportovní ředitel klubu Vítězslav Hejret, který se ohlédl za zimní přípravou druholigového A týmu.

„Během zimní přestávky proběhly změny nejen v realizačním týmu, ale také v hráčském kádru. O těch fanoušci vědí,“ narážel Hejret na nové akvizice Sokolova Jandíka, Hanzlíka či na nové trenérské duo Havlíček, Saňák.

Navíc v týmu zůstal výměnou za Hájovského na přestup obránce Petr Knakala. Své hostování si v Baníku prodloužil do 30. 6. 2009 i brankář Viktorie Plzeň Luboš Ilizi.

„Kádr byl stabilizován na počet osmnácti hráčů a tří brankářů. Zájem byl především o Martina Jirouše, o kterého usilovala Sparta, ale nakonec jednání nedopadla a hráč u nás zůstává do 30. 6. 2009,“ odtajnil sportovní ředitel Sokolova.

Po něm se ujal slova obchodní ředitel Baníku Sokolov Daniel Kocour, který se vyjádřil k ekonomické situaci v klubu v době, kdy se světem šíří ekonomická recese. „Ekonomická krize se jistě dotkne mnoha firem a zřejmě i Baníku, ale partneři pro rok 2009 budou zachováni. Tento rok však ukáže, jak se bude situace vyvíjet,“ zamyslel se Kocour.

Lehce se pak dotkl i tématu výstavby nového stadionu. „V současné době probíhá územní řízení, poté budeme čekat na územní rozhodnutí a od toho by se měly odrazit další části, čili projekt pro stavební povolení a následná výstavba,“ dodal Kocour.

O cílech do jarní části pak promluvil ředitel klubu a předseda představenstva Pavel Makoň. „Filozofií klubu je stabilizovat mužstvo a troufám si říct, že je to naplněné. Samozřejmě chceme pokračovat v nastolených cílech.Amužstvo by mělo hrát do sedmého osmého místa. Juniorka má jasný cíl – postoupit, a hlavně se pak udržet v divizi, A dorost postoupit do druhé nejvyšší soutěže, to samé platí o A žácích. V ostatních kategoriích bychom rádi hráli o příčky nejvyšší,“ řekl ředitel klubu.

Po skončení tiskové konference s novináři přišla na řadu debata s fanoušky Baníku, kteří byli informováni o hráčském pohybu v kádru A týmu, včetně realizačního týmu.