To byl mazec. Čtyřiadvacáté kolo krajského přeboru by fotbalisté FC Cheb raději vymazali ze své paměti. Deset branek. Tolik jich museli skousnout svěřenci chebského trenéra v duelu ve Františkových Lázních. Padl tak rekord této sezony.

O tom, že toto kolo svědčilo zejména týmům z lázeňských měst, již není pochyb. Důvod? Karlovarská Lokomotiva v domácím prostředí vyhořela, a tým Mariánských Lázní si tak na Růžovém Vrchu s chutí zastřílel, za což mluví i dosažený výsledek 1:7.

V nastaveném trendu 24. kola pokračovali i fotbalisté Trstěnic, kteří nadělili Ostrovu pět branek. Pětigólový průměr naplnili i hráči Staré Role, kteří poslali tentokrát bez bodů domů Kraslice. V duelu „ohrožených“ si připsala cenné vítězství nad Nejdkem Nová Role, která tak alespoň trošku vzkřísila své naděje na záchranu. Naopak Aš doma potvrdila vizitku nevyzpytatelného mužstva, když si poradila s Dolním Rychnovem. Královské Poříčí podlehlo favoritovi z Chodova. Ztrátu zaznamenal v domácím prostředí vedoucí celek krajské tabulky z Toužimi, když velmi cenný bod za bezbrankovou remízu si odtud odvezli hráči Nového Sedla.

Výsledkový servis 24. kolo

Nová Role – Nejdek 4:1
Domácí se ujali vedení již v 8. minutě, když přesně zamířil Eszenyi. O dvě minutky však srovnal hostující Myslivec. Před koncem první půle vstřelil „šatňáka“ hostům domácí Hnízdil. Po změně stran přidal třetí zářez domácích Roman Chlup a v 72. minutě upravil ukazatel skóre na tříbrankový rozdíl svou druhou brankou v utkání Eszenyi. Vše pak uzavřel v 87. minutě benjamínek domácího týmu Ondráček.
Branky: 8. a 72. Eszenyi, 38. Hnízdil, 64. R. Chlup, 87. Ondráček – 10. Myslivec. Poločas: 2:1. Rozhodčí: Chládek – Balhar, Kobielský, DS Rajtmajer. Bez karet. Diváci: 120.
N. Role: Krupička junior – Kothera, Krupička senior, Špička, Dušek – Hnízdil, R. Chlup (72. Miroslav Šourek), Martin Šourek (78. Ondráček), Vodrážka – Eszenyi, Koranda (58. Kratochvíl). Trenér: Daniel Hájek.
Nejdek: Hudec – Myslivec, Pavel Šlapa, Rejcha, Vlk (61. Eliáš) – Smrt, Rutrle, Šourek (46. Němec), Mandous – Petr Šlapa (61. Jaroš), Bachratý. Trenér: Václav Muchka.

Kr. Poříčí – Chodov 0:3
Skóre zápasu otevřel v 8. minutě hostující Správka. Druhou branku Chodova přidal ve 20. minutě Machulka. Konečnou podobu výsledku dal ve 28. minutě hostující Draxal.
Branky: 8. Správka, 20. Machulka, 28. Draxal. Poločas: 0:3. Rozhodčí: Stančík – Novotný, Henych, DS Votík. ŽK: 1:1. Diváci: 130.
Kr. Poříčí: Dvořák – Dubaj, Jelínek, Reitmeier, Prchal – Friml, Jankovský, Dufek, Hartmann – Rajchrt, Reismüller (stř. Erhart, Kiss, Zaja). Trenéři: Miroslav Buják a Milan Gabrle.
Chodov: Dutz – Hányš, Macák, Obešlo, Dušek – Draxal, Machulka, Správka, Gvizd – Kaňok, Štěpán (stř. Vondráček, Šellong, Šustr). Trenér: Jiří Vican.

Ostrov – Trstěnice 1:5
Hosty poslal do vedení ve 21. minutě přesnou ranou Gubáni. O pět minutek později přidal druhou branku Trstěnic Hanko. Před odchodem do šaten upravil skóre na tříbrankový rozdíl hostující Hořínek. Po změně stran snížil stav utkání domácí Kalina. V 60. minutě se Ostrov radoval podruhé, když se přesně mezi tři tyče trefil Přibyl. V závěrečné dvacetiminutovce však na hřišti začal řádit nejlepší střelec hostí David Hořínek, který měl na svědomí další dvě branky hostů.
Branky: 54. Kalina, 60. Přibyl – 21. Gubáni, 26. Hanko, 43. , 70. a 89. Hořínek. Poločas: 0:3. Rozhodčí: Hrabovský – Šmat, Melničuk, DS Votík. ŽK: 1:3. Diváci: 100.
Ostrov: Frydrýn – Přibyl, P. Hladík, Lorenc, Eret – Nováček (46. Koročinský), Kalina, Jura, Koudelka – Semivan, F. Hladík (72. Piskáček). Trenér: Tomáš Štěpánek.
Trstěnice: Černý – Dufka (89. Hanus), Drozda, Bartůněk, Gubáni – Závorka, Chval (85. Novák), Elijaš, Hanko – Tuhela, Hořínek. Trenér: Zdeněk Slowik.

Aš – D. Rychnov 3:0
O první branku duelu se postaral v 16. minutě domácí Kohuťár. Před odchodem do šaten vstřelil druhou branku Aše Turták. V závěru utkání pak pojistil domácím vítězství a následné tři body přesnou ranou Petříček.
Branky: 16. Kohuťár, 41. Turták, 80. Petříček. Poločas: 2:0. Rozhodčí: Aubrecht – Adamec, Francúz, DS Strmiska. ŽK: 2:2. Diváci: 115.
Aš: J. Čerňanský – Bárta, M. Čerňanský, Šiler, Petříček – Rádl (46. Schwalb), Beneš, Kohuťár (46. Kohout), Střeček – Turták, Maher (70. Brožek). Trenér: Rino Náprstek.
D. Rychnov: Pártl – Lisý, Horník, Vogl, Sedláček – Jílek (70. Růžička), Sekáč (57. Hermer), Moravec, Šťáhlovský – Kraus, Szako (46. Jedlička). Trenér: Václav Medřický.

Toužim – Nové Sedlo 0:0
I když si lídr přeboru vytvořil více brankových příležitostí, nakonec se radovali z cenného bodu hosté.
Rozhodčí: Tichota – Stančík, Bouše, DS Vorel. ŽK: 1:2. Diváci: 200.
Toužim: Dalík – Kanát (85. J. Hejkal), M. Hejkal, Tichý, Čermák – Nezval, Borek (46. Moravec), Schveiner, Šimek – Hotěk (80. P. Šulc), Mikula. Trenér: Marek Daněk.
N. Sedlo: Hányš – Planěk (70. Rychna), Ďuriš, Müller, Uzlík (80. Varga) – Šeda, Joza, Belbl, Hejl – Kovařík, Macák (87. Suchý). Trenér: Vladimír Sedláček.