Lídr krajského přeboru z Toužimi, ve čtyřiadvacátém kole krajského přeboru uhrál pouze nerozhodný výsledek v utkání s Novým Sedlem, naopak druhý Chodov uspěl v sokolovském derby v Královském Poříčí, a stáhl tak náskok Toužimi na jediný bod.

Ale po pořádku.

Toužim v nedělním utkání zklamala určitě nejen sebe, ale především své fanoušky. Proč? Nedokázala porazit trápící se Nové Sedlo. I když k tomu neměla daleko.

„Prvních dvacet minut bylo v naší režii. Vytvořili jsme si hodně brankových příležitostí, ale ani jednu jsme nedokázali proměnit,“ zlobil se vedoucí toužimského týmu Karel Štumpa.

A po právu. Hosté odolávali nájezdům domácích hráčů, seč jim síly stačily. Rozhodnout však mohl v závěru utkání alespoň ze značky pokutového kopu toužimský Jiří Schveiner, ale neuspěl.

„Ve druhém poločase už to z naší strany nebylo nic moc. Spíše to byla taková křeč. Hostům skvěle zachytal brankář, který svůj výkon korunoval chycenou penaltou. Ale to je fotbal,“ dodal Štumpa.

Neztratil se však ani domácí gólman osmnáctiletý Tomáš Dalík, který si připsal na svůj účet také čisté konto. V pětadvacátém pokračování zamíří Toužim pro změnu na horkou půdu Dolního Rychnova.

„Povinné vítězství a tři body,“ odtajnil jediný cíl toužimských fotbalistů Karel Štumpa.

Chodov chce obhájit druhou příčku

Chodov se dostal díky výhře v derby v Poříčí opět na dohled divizní soutěži. „Zahráli jsme velmi dobře. První šanci jsme ještě ve čtvrté minutě nevyužili, ale o dvě minutky později už jsme byli úspěšnější, a to asi rozhodlo o dalším vývoji utkání,“ hodnotil duel trenér Chodova Jiří Vican.

Jeho tým prvních třicet minut na hřišti dominoval.

Vstřelil další dvě branky a Gvizd orazítkoval po skvělé akci ještě břevno poříčské svatyně. „Domácí vstoupili do utkání až moc zakřiknutě,“ myslí si Vican.

V dalším kole zamíří hráči Spartaku do Nejdku. „Určitě chceme v Nejdku vyhrát. Po našem nevydařeném jarním vstupu jsme si v kabině řekli, že chceme obhájit loňské druhé místo,“ odmítl postupové ambice chodovského týmu jeho trenér.

Tým jara? Trstěnice

Nejlepším týmem jarní části přeboru jsou prozatím fotbalové Trstěnice, které získaly ve druhém pokračování soutěže již šestadvacet bodů. O tři body méně si připsali na své konto hráči Staré Role. Takže vše ještě může být velmi zajímavé. A jak to bývá, když se dva perou, třetí se směje.