Po famózním podzimním rozjezdu naplňují i v jarní části krajského přeboru fotbalisté Toužimi svůj sen blíže realitě. Naposledy v domácím prostředí rozdrtili tým Nové Role. Výsledek v poměru 8:0 mluví za vše.

„Pětadvacet minut s námi soupeř držel krok. Poté vyrobil v obranných řadách několik hrubých chyb, amy je využili. Poločas jsme vyhráli 4:0, a to asi rozhodlo,“ myslí si toužimský trenér Marek Daněk.

Po obrátce stran přidali jeho svěřenci další čtyři branky, a do tabulky si tak připsali další plusové body.

„Novorolští i za nepříznivého stavu stále bojovali a chtěli vstřelit alespoň branku, což bylo od nich velmi sympatické. Jiný tým by to určitě, jak se řekne, fotbalově zabalil,“ vysekl poklonu soupeři i přes debakl Daněk.

V sobotu zamíří vedoucí tým krajského přeboru z Toužimi na půdu aktuálně druhého mužstva tabulky do Chodova. Ten po matném vstupu do jarní části soutěže našel pravou tvář až v uplynulém kole, ve kterém porazil v Aši místní jedenáctku půl tuctovým přídělem. Utkání fotbaloví odborníci označují jako duel jara.

„Uvidíme, koho budeme mít k dispozici. Velký otazník visí nad Schveinerem, což by pro nás byla velká ztráta,“ říká toužimský kouč. A ví proč. Se Schveinerem v základní sestavě stoupá výkon toužimského mužstva nejméně o sto procent.

„I přesto chceme Chodov něčím překvapit. Čím? To si necháme do kabiny. Jinak se o body a vítězství popereme,“ dodal tajemně kouč a pokračoval: „Chodov musí hrát, navíc hraje v domácím prostředí. Pokud by zvítězil, mohl by se na nás bodově dotáhnout, pokud ne, ztrácel by v tabulce na první příčku už šest bodů.“ Na podzim Spartak Chodov na hřišti v Toužimi neuspěl. I když hráči Spartaku nehráli špatně, odvezli si čtyřbrankovou porážku. „Pořád se hraje dál. Určitě je to utkání jara, ale nepředbíhejme. Podle mne se bude rozhodovat o postupujícím týmu do divizní soutěže v úplně jiných utkáních,“ odmítá spekulace o definitivním vítězi přeboru Daněk.

Spartak si ve středu odskočil k prvnímu kolu krajského přeboru do Oloví, kde jednoznačně zvítězil v poměru 6:1. „Na utkání s Toužimí se těšíme. Určitě je to pro nás vrchol sezony, i když si nemyslím že by toto utkání mělo rozhodnout o vítězi přeboru. Favorit soutěže je Toužim, pro nás není prioritou postup,“ vypočítával chodovský trenér Jiří Vican. Jeho tým v úvodu jara značně tápal. Z letargie se jeho mužstvo probralo až v Aši. „Chtěli bychom potvrdit v duelu s Toužimí lepšící se formu. Dále chceme hrát dobrý fotbal. Naše neprohra by pak znamenala, že soutěž bude zajímavá až do závěrečného kola,“ myslí si Vican.

Utkání začíná v sobotu od 17.00 na stadionu Chodova.