Po špatném úvodu jarní části České fotbalové ligy se Buldoci výsledkově i herně zvedli, a ničí tak jednoho soupeře za druhým. Naposledy poslali bez bodů domů rezervu Slavie Praha. Ale začátek utkání tomu vůbec nenasvědčoval.

„Věděli jsme, že se Slavia prezentuje technickou hrou. Proto jsme odehráli utkání ve Dvorech, kde je menší hřiště,“ vysvětloval strategii karlovarského týmu asistent trenéra Jiří Schveiner.

Buldoky od úvodních minut zlobil na hřišti především tvůrce hry Slavie David Kalivoda, který strhával svůj tým k útočné hře. „Chtěli jsme Kalivodu přikrýt a nedat mu tak žádný prostor, což se nám dařilo. Navíc jsme zhustili střed hřiště a hlavně jsme v prvním poločase nechtěli inkasovat. To jsme také splnili,“ říká asistent.

Buldoci se zapsali do listiny střelců v prvním poločase hned dvakrát. Poprvé zásluhou Kovaříka a podruhé po trefě Vondráčka. „O tom je fotbal. Vytěžit z minima maximum,“ myslí si Schveiner.

Do druhého poločasu vstupoval jeho tým s jasným cílem. Hrát ze zabezpečené obrany na rychlé protiútoky a pokud možno vstřelit rozhodující branku. Povedlo se. V 74. minutě se o to postaral střídající „žolík“ v dresu Buldoků Marián Geňo. „Myslím si, že Slavia určitě nepatří tam, kde je. Určitě má hodně kvalitní tým,“ vysekl poklonu soupeři karlovarský trenér.