Předposledním jedenáctým kolem pokračovala o víkendu III. fotbalová třída. Velkou smůlu v něm měli hráči Nových Hamrů, kteří se nejdříve dozvěděli, že utkání se žlutickou rezervou, které bylo nejdříve kontumováno v jejich prospěch, se překvapivě po rozhodnutí sportovně technické komise OFS Karlovy Vary odehraje 11. listopadu.

Z Vojkovic, kde se prezentovali horalové v utkání s Kyselkou pohledným fotbalem, nakonec odjeli s prázdnou. Na své konto si tak připsali teprve druhou porážku.

„Kyselka si vytvořila v utkání více šancí a chvilkami hrála lépe než my. Nám však chyběli v utkání dva hráči základní jedenáctky Jiří Krajňák a Tomáš Demčák, a na hře týmu to bylo znát. Teď musíme zvládnout domácí utkání s vedoucím týmem soutěže Bacardi,“ poznamenal předseda Nových Hamrů Jiří Vorlický.

Naopak nezaváhal lídr soutěže tým Bacardi, který si v rytmu samby zaskotačil s dalšími horaly, tentokrát Potůčkami. Vysokým vítězstvím tak Bacardi stvrdilo svou nadvládu ve III. třídě ziskem titulu podzimního krále soutěže.

„Do utkání jsme nastupovali, s určitým respektem, jelikož jsme nevěděli co můžeme od soupeře čekat,“ zamyslel se kouč Bacardi Libor Marek a dodal: „Zápas pak rozhodly tři rychlé branky v prvním poločase. Soupeři citelně chyběl jejich kanonýr Šípek, a to také sehrálo svou roli. Za nás pak odehrál velký zápas hlavně Sklenář.“

Vítězné body si připsala na své konto i rezerva Chyše, která si doma poradila s Údrčí, kterou vede kupředu zejména kanonýr Radek Záluský.

„První poločas od nás nebyl nic moc, ale druhý už byl o poznání lepší. Duel pak vyšel skvěle Laurichovi, který se trefil do údrčské svatyně rovnou třikrát. Škoda jen, že jsme nezvládli utkání v Potůčkách a na Pile. Jinak jsme mohli být v tabulce určitě výše,“ smutně poznamenal vedoucí chyšské jedenáctky Luboš Prokop.

Naopak další body ztratil Merklín, který pouze remizoval v domácím prostředí s předposledním týmem tabulky Olšovými Vraty.

Na své lepší časy zavzpomínali i hráči rezervy Pily, kteří si v souboji rezerv poradili ve Žluticích s místní jedenáctkou. Do historie utkání se zapsal tučným písmem kromě úspěšných střelců i rozhodčí Lukáš Bauer, který kartami vůbec nešetřil. Horké hlavy zchladil ve Žluticích devíti kartami. Bražec v utkání s Abertamy dvakrát vedl, ale přesto nakonec vyšel v duelu bodově naprázdno.

„Smolně jsme prohráli, i když jsme soupeře tlačili. Chyběl nám kousek pověstného štěstí. I přes porážku jsme však spokojeni, a to hlavně s předvedenou hrou. Pokud budeme předvádět tuto hru i v jarní části, tak se určitě v „trojce“ udržíme,“ hlásí bražecký předseda Robert Rypar.

Výsledkový servis

Chyše B – Údrč 3:1 (1:1).
Domácím vystřílel vítězství třemi góly Erik Laurich. Za hosty vstřelil čestný úspěch Radek Záluský. Před třicítkou diváků odřídil utkání rozhodčí Botoš, který pohrozil domácím dvěma a hostům třemi žlutými.

Kyselka – N. Hamry 3:2 (1:1).
Hosty poslal do vedení z přímého kopu Rakyta. Za domácí vyrovnal hlavou Blahník. Po obrátce stran zamířil ještě mezi tři tyče domácí Horvát a Hlaváč junior. Za hosty korigoval skóre v závěru utkání s pomocí obránců Kyselky Novák. Před třiceti diváky řídil zápas velmi nepřesný arbitr Rádl, který nejdříve vykázal domácího trenéra a poté tasil na obě strany po dvou žlutých.

Bacardi KV – Potůčky 8:2 (5:1).
Vysoké vítězství lídrovi soutěže zařídili dvěma góly Tulák, Mestl a Sklenář. Po jednom přidal Nykodým a jednu si vstřelili hosté sami. Za horaly korigovali skóre Petr a Stanislav Zemanové. Před čtyřiceti diváky odpískal duel sudí Kvasnička, který navíc pohrozil domácím jednou žlutou.

Merklín – Ol.Vrata 3:3 (1:1).
V zajímavém utkání se za domácí dvakrát trefil Kučera a jednou Kothera. Za hosty měli branky na svědomí Talaš a dvě branky přidal Dimitrov. Před dvacítkou diváků odřídil utkání rozhodčí Molnár, který tasil dvě žluté na obě strany.

Žlutice B – Pila B 0:3 (0:1).
Vítězství hostů zařídili Kaplan, Pokrupa a Mudra. Před dvaceti diváky řídil zápas arbitr Bauer, který kartami nešetřil. Domácí potrestal čtyřmi a hosty třemi žlutými, a aby toho nebylo málo, přidal Žluticím ještě dvě červené.

Bražec – Abertamy 2:3 (1:1).
Vítězství rukavičkářů zařídili Rudinec, Nováček a Michálek z pokutového kopu. Za domácí stříleli branky Václav Kozler a Forgo. Před třiceti diváky odpískal zápas rozhodčí Václav Štěrba starší, který pohrozil domácím jednou žlutou.