Tým trenéra Jiřího Vetchého však mezi krajskou smetánkou dlouho nepobyl. Hned v premiérově sezoně zažili lomničtí fotbalisté nejen rub, ale také líc této soutěže, když se po roce vrátili do I. A třídy. Poté následoval další propadák a tým se zabrzdil až ve druhé nižší krajské soutěži I.B třídě.

„Nedařilo se nám,“ vrátil se k sestupovým ročníkům trenér Jiří Vetchý a pokračoval: „Po druhém sestupu už to chtěli někteří hráči skončit, ale nakonec jsem je přemluvil,“ vysvětloval situaci po sestupových peripetiích trenér.

A udělal dobře. Jeho svěřenci v podzimní části I. B třídy zabrali a po odehrání posledního kola vystoupali na nejvyšší stupínek.

„Měli jsme velice dobrý vstup do soutěže a někdy nám přálo i potřebné štěstíčko,“ zamyslel se se lomnický lodivod a pokračoval: „Do našich výsledků se promítla velmi dobrá letní příprava a posílení týmu. Zapojili jsme talentované dorostence a ze Sokolova se vrátil kanonýr Roman Bureš.“ Posledně jmenovaný pak táhl jedenáctku Lomnice důležitými góly v tabulce směrem nahoru.„Chtěli jsme skončit na podzim do třetího místa, ale vyhýbalo se nám zranění, a také jsme nedostali ani jednu červenou, tak jsme moc rádi za titul podzimního mistra. Už se prostě muselo něco stát,“ zamyslel se kouč.

Lomnickou jedenáctku však zisk první příčky hodně zavazuje. Ví to i trenér sám. „Kluci si tento úspěch zasloužili. Už jen za přístup jak k treninkům, tak i samotným utkáním. Konečně nám to přineslo vytoužené ovoce. Teď bychom chtěli absolvovat kvalitní zimní přípravu a pokud se nám to podaří, postoupit do I. A třídy, ale cesta nebude nijak lehká,“ varoval Vetchý.

Jeho hráči by se měli zapojit do zimních galejí první týden v lednu.