Po třech odehraných kolech byli na samém dně tabulky a jenom těžko někdo věřil, že by se tým ještě mohl výsledkově pozvednout.

Nejdek se však dal psychicky rychle dohromady a ve třetím kole to odnesla překvapivě Štědrá. Poté však přišlo na řadu kruté vystřízlivění. Na hřišti Květnové museli hráči z Nejdku skousnout osmibrankový příděl.

„Do Květnové jsme odjeli pouze v jedenácti lidech, přesto jsme v prvním poločase odehráli vyrovnanou partii. Zlom přišel až při vyloučení našeho hráče, poté nám tam soupeř začal sypat jednu branku za druhou,“ vysvětloval hrající asistent nejdeckého trenéra Manfréd Till.

Debakl však zdravě Nejdek nakopl a chuť si svěřenci trenéra Václava Muchka spravili na lídrovi soutěže Sedleci.

Hned nato obrali o bod i nováčka z Božičan a vše dokonali opět v domácím prostředí, kdy poslali zpátky bez bodu jedenáctku Hájku. „Je to zásluha hlavně našeho trenéra Václava Muchka, který k nám před sezonou přišel. Na tréninky teď chodí sedmnáct lidí, a na výsledcích je to hned znát,“ zamyslel se Till.

Naposledy doma vyprovodili nejdečtí fotbalisté nováčka soutěže z Vojkovic čtyřbrankovým výpraskem. „Je to super, zatím se nám v domácím prostředí daří. S Vojkovicemi nám vyšel první poločas, i když možná ovlivnilo výsledek brzké vyloučení hostujícího hráče,“ vypočítával asistent.

V neděli pak přivítá Nejdek poslední tým okresní tabulky Sadov. Takováto utkání však jsou hodně ošemetná, ví to i samotný nejdecký asistent.

„Určitě nechceme utkání podcenit, mohlo by se nám to vymstít. Věřím, že tři body zůstanou doma,“ hlásí Till, který pokračuje: „Se Sadovem máme velmi dobrou vzájemnou bilanci. V deseti odehraných zápasech jsme zatím všechny vyhráli.“