Malí fotbalisté z Kyselky po dva absolvovali soustředění v proslulém exligovém fotbalovém areálu FK Chmel Blšany.

„Před měsícem mě napadlo, že bychom mohli našim klukům zpestřit fotbalovou dřinu soustředěním. Všechno jsme společně s druhým koučem Martinem Vávrou za pomoci předsedy klubu Tomáše Zahálky pak přetavili v realitu,“ vysvětloval na úvod trenér kyselského potěru Petr Němec.

Vycházející fotbalové hvězdy klubu z Poohří tak rozbalily svůj fotbalový tábor v parádním fotbalovém prostředí areálu Blšan, kde měly k dispozici sedm fotbalových hřišť, hlavní stadion s umělým osvětlením.

Dále pak byli fotbalisté ubytováni v hotelu, který se nachází přímo ve fotbalovém areálu, navíc v něm byla ubytována i fotbalová reprezentace České republiky. „Kluci bydleli po dvou a každý pokoj pak oslavoval historii nějakého slavného hráče z celého světa. Navíc místo čísel pokojů byla na dveřích jména hráčů a uvnitř pak jejich plakáty,“ poukazoval Němec.

Kyselští žáčci si však premiérově užili i luxusního rehabilitačního zařízení. „K dispozici jsme měli saunu, dvě vířivky, hernu i odpočívárnu,“ podotkl kouč Kyselky.

Celkem odtrénovali žáci Kyselky na exligovém trávníku tři tréninkové jednotky a poté si zahráli jedno modelové utkání mezi sebou. „Odtrénovali jsme to, co jsme chtěli, takže panuje velká spokojenost. Navíc kluci všechno oddřeli a určitě si v Blšanech připsali na své konto hodně nezapomenutelných vzpomínek. Měli jsme také fantastickou kuchařku Ilonu Burianovou, která prokázala, že je fakt ´super vařečka´,“ s úsměvem dodal Němec.

Kyselka si tak odbyla v tomto směru svou premiéru. „To v Kyselce ještě nebylo, aby žáci jeli na soustředění. Všichni jsou naší činností nadšení a hrozně nám fandí, z čeho máme radost, ale je to o to víc zavazující. Na druhou stranu kluci si to za svou obětavost zaslouží, a proto bychom chtěli v tomto trendu i nadále pokračovat. Pomalu a jistě plánujeme další soustředění, které ale nebude pouze dvoudenní,“ uzavřel kyselský lodivod.