„Do podzimu jsme vstupovali s cílem držet se v klidném středu tabulky. V některých zápasech jsme však doplatili na špatnou koncovku, která nás trápí již několik sezon a v několika případech jsme prostě totálně vyhořeli," ohlédl se za první polovinou kapitán kyselského týmu Josef Hlaváč, a k tomu přidal: „Závěr podzimu jsme se však začali pořádně scházet a dostavily se i výsledky. Sice jsme skončili předposlední, ale při pohledu na vyrovnanou tabulku to nebylo nejhorší. Škoda jen zápasů, ve kterých jsme na body měli a bohužel je neudělali."

Jenže ani během zimní přestávky to nebylo v podání kyselských fotbalistů to pravé ořechové. Ba naopak. Tým z Poohří si opět zpestřil přípravu zimním turnajem v Kadani, kde nakonec obsadil šestou příčku.

„V zimní přípravě jsme měli možnost odehrát kvalitně obsazený turnaj v Kadani, jenže účast hráčů na tomto turnaji byla více než bídná, což je určitě škoda. I na tréninkové jednotky se nás scházelo málo, dá se říci, že stoprocentně trénovala pouze osa týmu. S přípravou tudíž moc spokojenost minimálně z mého pohledu není," smutně poznamenal k přípravě Hlaváč. Ani vstup do jarní části kyselskému týmu nevyšel, když na radošovském hřišti musel skousnout prohru s Dalovicemi v poměru 0:2.

„Do utkání jsme šli s tím, že nemáme co ztratit a naopak, že můžeme jen získat, proto jsme chtěli tři body. Hosté nás ale ze začátku zmáčkli, i přesto jsme úvodní tlak přečkali. Poté jsme dostali trochu smolný gól a na druhé straně nám rozhodčí neuznal regulérní branku a ještě jsme trefili břevno a hned nato jsme z brejku dostali druhý gól. Druhý poločas pak už byl buď a nebo. My jsme kýženou branku nedokázali dát a bez gólů se vyhrát nedá. Škoda jen, že sudí nedokázal utkání držet pod kontrolou," bilancoval první jarní duel kapitán Kyselky. I přes neúspěch mají v Kyselce jasno, chtějí soutěž udržet.
„Musíme začít sbírat body, ještě nás čeká hodně utkání, ale nesmíme si nechat ujet pověstný vlak, pak by už to bylo při velké vyrovnanosti tabulky náročné," dobří ví Hlaváč.

O víkendu zamíří Kyselka do Chyše, kde se jí postaví do cesty tamní béčko. A půjde o hodně. V sázce je šest bodů, navíc půjde o souboj tabulkových sousedů, ve kterém Kyselka ztrácí na Chyši B pouhý bod.

„I když nám bude chybět několik hráčů, chceme bodovat naplno, ale musíme podat bojovný týmový výkon. Věřím, že uspějeme a odstartujeme tím cestu za záchranou," podotkl závěrem Hlaváč.