Ty od úvodních minut prokazovaly své fotbalové kvality, ale nakonec se z těsné výhry radovali hráči Kyselky, kteří do utkání dali fotbalové srdce a i přes převahu Vojkovičáků dovedli souboj o fotbalový trůn Poohří do vítězného konce. Kyselka, která získala hodně důležité tři body, se opět přiblížila záchraně. Závěr soutěže tak slibuje řádnou podívanou, tedy alespoň v sestupovém pásmu.

Hájek totiž neuspěl na půdě pilského Baníku, kde vyfasoval sedm gólů a před poslední Kyselkou má k dobru dva body. Bod urvala chyšská rezerva, která sahala na půdě kolovského Ajaxu po třech bodech, ale nakonec z toho byl pouze nerozhodný výsledek, když tým Kolové dokázal skórovat i o deseti hráčích. Na sestupovou příčku pak má Chyše B náskok tří bodů. Stejný počet bodů  dělí od sestupu toužimskou rezervu, která si podle předpokladů poradila šesti góly s výběrem Abertam. Hattrickem se v tomto utkání blýskl toužimský forvard Josef Šmoranc.

Body z kategorie důležitých braly i Božičany, které nakonec udolaly na svém hřišti Nové Hamry. Horalům k bodům nepomohly ani dvě trefy nejlepšího střelce soutěže Michala Rudolského. V utkání týmů ze špice okresní tabulky mezi Stružnou a Starou Rolí B se na žalmanovském pažitu ale děly věci. Béčko Starky totiž vyhrálo první poločas dvoubrankovým rozdílem, když si hattrick připsal na své konto starorolský Roman Voborský.

Po změně stran však Stružná přidala na obrátkách a nakonec vyválčila po divoké přestřelce po nerozhodném výsledku zlatý bod.Stará Role touto ztrátou tak nejspíše rozhodla o vítězích okresního přeboru, kterými se stanou hráči pilského Baníku, pokud tedy v závěru soutěže totálně nepropadnou. Utkání nejdecké rezervy s Březovou bylo přeloženo na 12. června, a to z důvodu špatných klimatických podmínek.
Okresní přebor mužů
Stružná St. Role B 5:5 (2:4). Branky: Janáček Petr 2, Vicaň Juraj, Brančík Štefan, Hlavatý Jan – Voborský Roman 3, Hlavatý Ladislav, Mestl Josef.
Kolová – Chyše B 1:1 (0:0). Branky: Nedbal Roman – Burda Jan.
Toužim B – Abertamy 6:1 (1:0). Branky: Šmoranc Josef 3, Ďurinský Daniel 2, Mikula Jiří – Beran Luboš.
Pila – Hájek 7:1 (2:0). Branky: Verzich Tomáš 2, Filip Ondřej 2, Belbl Petr, Pátek Viktor, vlastní – Barth Michal.
Kyselka – Vojkovice 1:0 (1:0). Branka: Čada Petr.
Božičany – N. Hamry 3:2 (1:1). Branky: Petr Marcel 2, Rubáš Jiří – Rudolský Michal 2.