Jisté je, že titulem podzimního mistra této soutěže se bude moci honosit překvapivě, ale zaslouženě nováček soutěže Sokol Pernink, který získal v dosavadních dvanácti duelech jedenatřicet bodů za deset výher, jednu remízu a jednu porážku. Velkou zásluhu na tom má perninský šutér Jan Janda, který ve dvanácti zápasech nasázel soupeřům úctyhodných šestnáct branek, což dělá průměr 1,2 branky na zápas.

V závěrečném kole pak Pernink zamíří na půdu Kyselky, která naposledy obrala na svém hřišti o důležitý bod karlovarské Bacardi. Navíc v šesti domácích duelech Kyselka odešla pouze v jednom případě z hrací plochy jako poražený tým. Horaly tak bezesporu nečeká nijak lehký boj.

Zajímavá bitva pak bude o druhé místo. Adepti jsou totiž čtyři, v tabulce je od sebe dělí jednobodový rozdíl. Nejvýhodnější pozici má prozatím Sokol Bochov, který táhne kupředu kanonýr Radek Záluský, ten má po dvanáctém kole soutěže na své střelecké pažbě dvanáct přesných zářezů. Bochov má i lepší fotbalový los než jeho rivalové. Na svém stadionu totiž bude hostit předposlední tým tabulky, chyšskou rezervu.

Druhý do party, nejdecká rezerva, která totálně selhala v uplynulém kole, kdy vyfasovala na půdě Vojkovic potupnou sedmičku, bude chtít podzimní část zakončit výhrou, ale nejdříve bude muset zdolat na svém hřišti nevyzpytatelné mužstvo Sokola Hájek.

Třetím, kdo by mohl zakončit podzim na druhém místě, je karlovarské Bacardi, které se mohutným finišem vrátilo zpět do hry o medailové posty. Bacardi však čeká těžká role, na svém hřišti bude hostit toužimskou rezervu, jež může využít služeb hráčů z A týmu, který hraje další kolo krajského přeboru až v neděli.

Čtvrtým celkem, který si brousí fotbalové zuby na stříbro, je další nováček, karlovarská Slavia Junior. Ta nasbírala prozatím na své konto dvacet bodů, ale navíc má ještě dohrávku s Vojkovicemi k dobru. V posledním kole zamíří na půdu poslední Kolové. Kdyby obě utkání vyhrála, zakončila by podzim na druhém místě, a tím by podpořila nadvládu nováčků v podzimní části.

Pak už se bude bojovat pouze o nejvýhodnější pozici pro jarní část. Květnová, které patří osmá příčka, by ji ráda udržela, ale to nejdříve bude muset zvládnout souboj s Vojkovicemi. Božičany, kterým patří devátá pozice a od Květnové je dělí pouze špatné skóre, přivítají na svém stadionku Doubí. Tomu patří desátá pozice, a pokud by zvládlo duel s týmem Božičan, skončilo by nejpravděpodobněji právě před tímto mužstvem.

Víkendový program: SK Božičany – SK Doubí (sobota, 10.30), FK Nejdek B – Sokol Hájek (sobota, 14.00), Sokol Květnová – TJ Vojkovice (sobota, 14.00), DC Bacardi Karlovy Vary – SK Toužim B (sobota, 14.00, Truhlářská), Zřídla Kyselka – Sokol Pernink (sobota, 14.00, Radošov), Bochov – Chyše B (sobota, 14.00), Ajax Kolová – Slavia Junior Karlovy Vary (sobota, 14.00).