O víkendu totiž měl na programu úvodní kolo jarní části. Předtím však odstoupila z rozehrané soutěže Slavia Junior, a její výsledky tak byly anulovány. Dále pak bylo odloženo horské derby mezi Perninkem a Nejdkem B, které bude na programu až 8. května.
Pak už přišla na řadu fotbalová zábava. V oficiálně šestnáctém kole padlo v pěti duelech patnáct branek, k tomu pak třináct žlutých a také jedna červená karta. Dvakrát na úvod slavily výhru domácí týmy, stejně si pak v dalších dvou vedly hostující týmy. Jen jedno utkání skončilo bez vítěze.

Do jarní části vstoupili pravou nohou fotbalisté podzimního mistra okresního přeboru FK Merklín, kteří na svém pažitu nasázeli ´bůra´ toužimské rezervě. Tím si upevnili vedoucí pozici. Navíc jim v tom pomohla na dálku před startem jarní části poslední Kyselka, která si v domácím prostředí pod radošovským mostem notně vyšlápla na druhý tým tabulky Abertamy, kterým nastřílela na cestu zpátky pět branek.

Merklín si tak vytvořil na čele okresní tabulky úctyhodný desetibrankový náskok. Na bronzový stupínek se vyhoupl Bochov, který uspěl na půdě karlovarského Bacardi, když se o obě jeho branky, které znamenaly důležité body, podělily nové akvizice v týmu, extoužimští forvardi Tichý s Nezvalem.

V Kolové, kde se představila v derby Březová, se začalo minutou ticha k uctění památky zesnulého trenéra Kolové Jiřího Řezníčka. V tomto souboji nakonec branka nepadla, a tak se rozešli soupeři smírem. Další veledůležitou výhru vybojovali hráči Nových Hamrů na půdě Vojkovic.

Okresní přebor mužů

Kyselka – Abertamy 5:1 (2:0).
Pod radošovským mostem se představily druhé Abertamy, které již v 15. minutě brankově zchladil po spolupráci s Labíkem kapitán Kyselky Josef Hlaváč. Další ránu zasadili hostům hráči Kyselky ve 35. minutě, když Labík vybídl českou uličkou k úniku Daniela Seiferta a ten s ledovým klidem zařídil svému týmu dvoubrankový náskok. I po změně stran tahala za delší konec fotbalového provazu Kyselka. V 67. minutě se prosadil po samostatné akci Jiří Labík. Pak si světlou chvilku vybrali i hosté, za které korigoval ukazatel skóre kapitán Tomáš Maleček. To ale bylo vše. Závěr utkání totiž patřil domácím. Nejdříve navýšil ukazatel skóre ze značky pokutového kopu Labík a zasloužené vítězství podtrhl v podobě páté branky Jiří Formánek. Rozhodčí: Martin Suchan. ŽK: 0:1.

Bacardi – Bochov 1:2 (0:1).
Hostující Bochov, který přes zimní přestávku značně posílil, načal velmi dobře i první poločas, který nakonec vyhrál po přesné trefě Lukáše Nezvala. Po změně stran přidal druhou branku Bochováků Petr Tichý. Domácí pak už jen stačili snížit gólem z kopaček Rendy Bretta. Rozhodčí: Milan Karban. ŽK: 1:0. ČK: 1:0.

Kolová – Březová 0:0 (0:0).
V derby týmů, které od sebe dělí vzdušnou čarou několik málo kilometrů, se branek diváci i přes šance na obou stranách nedočkali. Viděli pouze karetní hody, které nakonec ´vyhrála´ Březová. Rozhodčí: Josef Körmöczi. ŽK: 2:4.

Merklín – Toužim B 5:1 (3:1).
Merklíňáci v úvodním kole jarní části neponechali v domácím prostředí nic náhodě a dvěma góly šutéra Michala Karbuly a jednou brankou Milana Sýkory, Filipa Hladíka a Mikuláše Švajky dovedli duel do vítězného konce. Za hosty si připsal na své konto alespoň čestný úspěch Jiří Štádler. Rozhodčí: Radek Dotzauer. ŽK: 0:3.

Vojkovice – Nové Hamry 1:2 (1:2).
V tomto utkání se radovali fanoušci ze vstřelených gólů pouze v prvním dějství. Do vedení poslal horaly přesnou ranou Zdeněk Krajňák a hned nato si domácí nechtěně přidali vlastní branku. V závěru první půle pak upravil ukazatel skóre do konečné podoby kanonýr Luboš Garaj. Rozhodčí: Vít Hrubý. ŽK: 2:0.