Bude to pořádná fotbalová jízda. Důvod? Hrát se budou hned dva šlágry kola. Ten první se odehraje na stadionu dalovické Čechie, tedy čtvrtého týmu tabulky, kam dorazí třetí tým tabulky Božičany. Oba celky od sebe dělí pouze jeden bod, a vítěz se hodně přiblíží fotbalovému trůnu. Fotbalový fanoušek si tak určitě přijde na své, obzvlášť když v dresu Božičan nastoupí nejlepší kanonýr soutěže Marcel Petr. Dalovice však operují nejlepší obranou v přeboru, takže svěřence božičanského kouče Petra Lutzbauera nečeká nic lehkého.

Druhý duel je na programu na stadionu na jáchymovské Panoramě. Tam budou hostit tamní horalé, kteří okupují druhou pozici, vedoucí pilský Baník. A půjde o hodně. V sázce totiž bude pověstných šest bodů.

Navíc oba týmy od sebe dělí pouze skóre, jelikož oba týmy mají na svém kontě shodně bodů, což přidá souboji na fotbalové atraktivitě. Piláci navíc budou spoléhat na střelecký apetit svého nejlepšího střelce Vlastimila Šimůnka, pozadu však nezůstane ani Jáchymov, který vyšle do boje smrtící gólové úderné duo ve složení Tomáš Hron, Karel Lorenc.

O šest bodů se bude hrát i v Kolové. Tamní Ajax, kterému patří v tabulce jedenáctá pozice, se bude chtít bodově rehabilitovat po porážce v Pile. A může uspět. Chyšské béčko totiž okupuje příčku desátou a před Kolováky má k dobru dva body. Záležet však bude, v jakém složení Chyšáci do Kolové zamíří, jelikož jejich krajský A-tým ve stejný čas bude bojovat o mistrovské body na půdě Nové Role.

Další souboj tabulkových sousedů bude ke zhlédnutí na stadionu pod březovskou přehradou. Tam přivítá aktuálně osmá Březová devátou Stružnou. Celky od sebe dělí pouhý bod. Březováci naposledy nechali všechny body v Bečově a stejně dopadla i Stružná, která doma nedosáhla na body v utkání s Dalovicemi. Oba týmy se tak budou chtít navrátit na bodovou vlnu, což může přinést kvalitní podívanou.

Pořádně horko bude i na stadionu v Radošově. A aby ne. O cenné body na tamním hřišti bude bojovat jedenáctka Kyselky, která vyzve poslední Útvinu. Ta je jistým sestupujícím týmem, takže záležet bude pouze na tom, v jakém složení pod radošovský most zamíří. Tým z Poohří v uplynulém kole urval ve slátané sestavě důležité body na hřišti Verušiček a bodovat naplno by chtěl i v souboji s Útvinou. Navrátit se na vítěznou vlnu budou chtít v domácím prostředí Děpoltovice. Těm se postaví do cesty výběr Verušiček, proti kterým budou Děpoltovičáci na svém hřišti plnit roli favorita. Po kontumaci si může napravit reputaci starorolská rezerva, která se postaví na svém stadionu favorizovanému Bečovu.

Okresní přebor, 24. kolo: Dalovice – Božičany (sobota, 10.30), Kyselka – Útvina (sobota, 15.00, Radošov), Jáchymov – Pila (sobota, 15.00), Kolová – Chyše B )sobota, 17.00), Březová – Stružná (sobota, 17.00), Děpoltovice – Verušičky (neděle, 16.30), Stará Role B – Bečov (neděle, 17.00).