Lídr tabulky z Lipové totiž o víkendu doslova zkolaboval v chyšském podzámčí, kde překvapivě vysoko podlehl tamnímu Sokolu, od kterého vyfasoval pět branek.

Zaváhání Lipováků plně využila rezerva chebské Hvězdy, jedním vrzem smázla v rámci chebského derby Hranice, a to půl tuctem branek, čímž se vyhoupla do čela tabulky. Mák dispozici dvoubodový náskok právě před druhou Lipovou.

Na třetí místo se po víkendovém kole vyhoupl Dolní Žandov, který hostil v chebském derby mariánskolázeňské Loko, a nakonec z toho byla čtyřbranková výhra.

Naopak se nedařilo Plesné, která bodově ostrouhala, když v souboji s rezervou Královského Poříčí uhrála pouze bezbrankovou remízu a poté propadla v penaltovém rozstřelu. Skončila tak na čtvrté příčce v tabulce.

Na body nedosáhla ani Kolová, tedy poslední celek krajské tabulky, když tentokrát fotbalisté v trikotu Ajaxu nestačili před svými fanoušky na jedenáctku Hazlova, které podlehli dvoubrankovým rozdílem, a i nadále se tak drží s jednobodovým ziskem na dně tabulky.

V domácím prostředí se nedařilo ani předposlednímu celku Chodovu B, kterému se postavil do cesty v rámci sokolovského derby Kynšperk. Z chodovského si pažitu odvezl dvoubrankové vítězství.

Výsledky, 10. kolo

Kolová – Hazlov 0:2 (0:1) Branky: 32. Tuček Michal, 86. Strnad Vojtěch

Chyše – Lipová 5:0 (3:0) Branky: 13. Laurich Erik, 38. Dvořák Václav, 51. Dorňák Miroslav, 68. Hanzlíček Jiří, 12. Varga Milan

Dolní Žandov – Loko Mariánské Lázně 4:1 (1:1) Branky: 36. Daněk Miroslav (PK), 48. , 65. a 75. Nazarenko Oleksandr – 19. Gemov Jan

Hvězda Cheb B – Hranice 6:1 (4:1) Branky: 5. Hrotek Josef, 9. Iterský Robert, 22. Kompit Luboš, 24. a 70. Kubinec Dominik, 84. Lhotský Patrik – 20. Dorotovič David

Chodov B – Kynšperk 0:2 (0:1). Branky: 1. Urbánek Jaroslav, 66. Panajotov Radek

Královské Poříčí B – Plesná 0:0 (0:0) – PK: 5:4