Jenže realita byla k loketskému týmu nebývale krutá.

„Do sezony jsme vstupovali s tím, že se chceme prát o postupové příčky,“ načal své ohlížení záložník Lokte Marek Nykodým (na snímku). Své cíle však nedokázali fotbalisté Lokte v podzimní části přetavit do splněného snu. Spíše naopak. Konečná dvanáctá příčka. Pouhých devět bodů. Tak to je mizerná bilance Lokte po odehrané podzimní části.

„Nedařilo se nám podle našich představ. Pouze dvakrát jsme vyhráli a k tomu pak přidali tři remízy a osm porážek,“ poukazoval Nykodým. Loket sice nebyl herně špatným týmem, ale chybělo mu jediné – góly. Bez těch se těžko dělají důležité body.

„Dá se říci, že nám ve většině duelů chybělo trošku fotbalového štěstí. Velkou překážkou pak pro nás bylo střílení branek. Hlavní příčiny naší nepovedené podzimní části byly v hrubých chybách, které vždy dokázal soupeř brankově potrestat,“ upozorňoval Nykodým. Loket hrubé chyby jednotlivců pak stály hodně důležité body.

„Dělali jsme chyby, které zapříčinily buď pokutový kop, nebo také vlastní branku. Několikrát jsme našimi chybami naservírovali soupeři míč do brejku, z kterého jsme posléze inkasovali,“ smutnil loketský hráč.

A má řádný důvod. Loket totiž nečeká v jarní části soutěže nic jednoduchého. V tabulce se totiž zastavil dva body od sestupové propasti. „I když jsme v některých zápasech soupeře přehrávali, nedokázali jsme utkání dovést do vítězného konce, a proto jsme tam, kde jsme. Víme, že jarní část bude hodně náročná,“ podotkl Nykodým. V zimní přípravě tak Lokeťáky čeká pořádná dřina.

„Na další část sezony se pilně připravíme, budeme se snažit odstranit chyby a nic jiného než nahánět body nám nezbývá. Věřím, že budeme lepší než v podzimní části a vezmeme si ponaučení z chyb, které nás připravily o výhru a body,“ dodal závěrem záložník Lokte.