Další ročník fotbalového Canon cupu se odehrál o víkendu na čtyřech hřištích v okolí nebo přímo v lázeňském městě. V pěti věkových kategoriích bojovalo o nejlepší umístnění celkem šestačtyřicet týmů v hrací době 2 x 20 minut. V sobotních duelech skupiny A a B pro kategorie staršího dorostu (nar. po 1. 1. 1988), které se odehrály na hřišti v Dalovicích, si nejlépe počínali hráči karlovarské Lokomotivy, kteří prošli skupinou A bez jediné ztráty. Ze skupiny B postoupil do nedělního finále právě proti Lokomtivě nizozemský tým SC Leeuwen.

V napínavém finále, které se odehrálo jako všechny finálové boje na stadionu AC Start se však diváci branky nedočkali. Na řadu tak přišly pokutové kopy, které více svědčili hostům z Nizozemí. I přes porážku si tým Lokomotivy vedl v Canon cupu nejlépe. Kategorie mladšího dorostu (nar. po 1. 1. 1990) se odehrála na stadionu ve Dvorech.

Ze skupiny A postoupil do závěrečných bojů německý tým Eintrachtu Bamberg a pratnera jin vytvořila nejlepší jedenáctka skupiny B, dánský klub RB 1906 Roskilde, který celé finále vyhrál 1:0 a zaslouženě svou kategorii vyhrál. V kategorii starších žáků (nar. po 1. 1. 1992) se do finále probojovaly ze šestnácti týmů vítěz skupiny D dánský Roskilde a první tým skupiny B německý BSC Rehberge, který se nakonec radoval i z konečného vítězství 1:0.

V kategorii mladších žáků (nar. po 1. 1. 1994) se více přikolnilo fotbalové štěstí na kopačky německých žáčků FV Biebrich, kteří si ve finále poradili s týmem SFC Stern 1900 Berlín 2:0. V poslední skupině kategorie E mladších žáků si v českém finále nejlépe vedli hráči Nejdku, kteří si poradili s A týmem Sedlece.

 

Více, čtěte dnes v KD.