Svěřenci pod taktovkou trenéra Petra Jankovského totiž mají před sebou souboj o přežití.

A není divu. Pokud by Lokomotiva duel se Žluticemi přetavila v tříbodový zisk, mohla by znovu oživit sen o záchraně v soutěži.

V opačném případě bude muset spoléhat na zaváhání především chodovského Spartaku, který se nachází v tabulce na předposlední příčce a Lokáda na něj ztrácí sedm bodů, což není až tak nereálný nesmazatelný počin.

Udržet svou vítěznou domácí šňůru bude chtít ostrovský FK, který však čeká tvrdý oříšek v podobě třetího týmu krajské tabulky, Františkových Lázní.

Napravit reputaci si bude chtít druhá Lomnice, kterou však čeká náročný výjezd do Chodové Plané, kde se jí postaví chebská Hvězda. Stará Role se vydá na Chebsko, přesněji na hřišti chebského FC, a Královské Poříčí má před sebou sokolovské derby, ve kterém bude hostit Nové Sedlo, což slibuje pořádnou podívanou už jen proto, že týmy od sebe dělí v tabulce pouhé tři body.

Druhé sokolovské derby bude k vidění v Chodově, kam dorazí Citice, a v tomto souboji půjde o hodně především Chodovákům, kteří se mohou řádně bodově vzdálit v případě výhry poslední příčce. Vše pak zakončí karlovarské derby, které se odehraje na stadionu v Toužimi, tam se představí Nejdek. Oba týmy od sebe dělí pět bodů, takže budou mít zcela jistě o motivaci postaráno.

Krajský přebor, 19. kolo: FC Cheb – Stará Role (PÁ, 18.00), Lokomotiva K. Vary – Žlutice (SO, 10.15), Královské Poříčí – Nové Sedlo (SO, 17.00), Ostrov – Františkovy Lázně (SO, 17.00), Chodov – Citice (SO, 17.00), Hvězda Cheb – Lomnice (SO, 17.00, Chodová Planá), Toužim – Nejdek (NE, 17.00).