V sezoně pak hodně pomáhal chyšské rezervě sice malý vzrůstem, ale po fotbalové stránce velikán Lukáš Vojta. „První zápasy vypadaly velice dobře, dvě výhry za sebou, pak se ale pomalu béčko potápělo do krize i vinou přeřazení hráčů, co vykopali okres do A-týmu. Náhrada za ně nebyla, takže proto se vše promítlo i do výsledků. Dalším aspektem bylo, že se utkání béčka a A-týmu mnohokrát kryla, takže kolikrát jelo béčko na utkání hodně oslabeno. Navíc začali hrát hráči, kteří například rok nehráli, a po fyzické stránce to na okres nestačilo. Na poslední zápasy došlo po hráčském zasedání na výpomoc béčka. Posílali se dva, tři hráči a nakonec z toho byla po hektickém utkání s Březovou, v uvozovkách pouze baráž," hodnotil nelichotivou situaci z uplynulé sezony mladíček Lukáš Vojta, který několikrát pomáhal na hřišti jako výpomoc z chyšského áčka.

Baráž o udržení v soutěži již byla jen labutí písní v podání Chyšáků, kteří pokořili Potůčky vysoko 8:1. „Baráž byla jasně v režii béčka i s výpomocí dvou hráčů z A-týmu. Z toho jeden zasáhl do zápasu až v průběhu utkání. Výsledek byl pro soupeře asi dost krutý, ale my si tak pojistili registračky pro okresní přebor," oddychl si v hlase Vojta. Letní příprava tak proběhla v podzámčí pod taktovkou nového kouče Stanislava Váchy. „Trénovalo se společně s A-týmem, a to třikrát v týdnu, a i docházka byla slušná. Do přípravy se zapojili hráči, kteří dříve hráli, takže je otázkou času, až se opět dostanou do fotbalové pohody. Béčko odehrálo dva přípravné zápasy a jeden turnaj, a vše vyhrálo, takže určitě v tomhle ohledu vládla spokojenost. Navíc se kvalitou tréninky hodně zvedly, a kluky to začalo opět bavit," míní Vojta.

I vstup mělo béčko do podzimní části okresního přeboru výborný, když v domácím prostředí pokořilo Abertamy v poměru 5:1. „Kluci co se vrátili, svým hladem po fotbale proměnili duel v jednoznačnou záležitost. Abertamy neměly nárok, navíc k pěti brankám vyfasovaly i tři červené karty," upozorňoval hbitý záložník. Jenže hned ve druhém vystoupení si dojela Chyše B pro premiérovou porážku na půdu Božičan, kde padla 1:2. „V tomto utkání se béčko s áčkem krylo, a tak dorazilo do Božičan pouze ve dvanácti hráčích. Dlouhou dobu se držela nadějná remíza, ale nakonec z toho byl po hodně bojovném výkonu nulový bodový zisk," smutnil Vojta.

Druhou prohru si chyšská rezerva připsala v domácím prostředí, ve kterém těsně podlehla Pile, i když po prvním poločase vedla. „Utkání, které bylo hodně vyrovnané, by spíše slušela remíza, ale hosté si nakonec odvezli všechny body po chybě našeho gólmana," vysvětloval Vojta.
Další těžká rána přišla pro Chyši v Kolové, kde obdržela nepopulárního bůra, a tím rozšířila sbírku na tři porážky v řadě. „První poločas byl z naší strany jedna velká tragédie. Ve druhém se už hra podstatně příchodem hráčů z A-týmu zlepšila, ale na body to prostě nestačilo. Navíc se utkání pořádně zbytečně vyostřilo," bilancoval Vojta.

Z porážkového prokletí však nevystoupili fotbalisté ani v domácím prostředí, když si připsali na účet čtvrtou prohru, tentokrát s Březovou 2:3. „Nechali jsme soupeře vstřelit v prvním poločase dvě branky, a po změně stran manko doháněli, ale i když šance byly, vytouženého vyrovnání jsme se nedočkali," podotkl k porážce chyšský forvard. Z bodové letargie se Chyše B probudila v Toužimi, kde uhrála nerozhodný výsledek 1:1 s tamní rezervou. „První poločas se prakticky odehrál bez obranných řad. Hrál se hodně ofenzivní fotbal. V prvních dvaceti minutách jsme byli lepší my, ve zbylém času pak domácí. Za předvedený výkon zejména ve druhém poločase jsme si zasloužili vyhrát, ale Toužim podržel dobře chytající gólman. My navíc dvakrát nastřelili břevno toužimské svatyně, byla to pro nás ztráta bodů," dobře ví Vojta.

Co se nepovedlo Chyši v Toužimi, povedlo se doma proti Novým Hamrům, když musela během duelu smazávat dvoubrankové manko, a nakonec z toho byla výhra 3:2. „Hamry využily v prvním poločase, na co sáhly. Až po změně stran a příchodu dvou hráčů z A-týmu se nám podařilo během dvaceti minut vyrovnat, a pak vstřelit i důležitou třetí branku. Pro nás to bylo hodně cenné vítězství," dobře ví Vojta. Naposledy však vyhořela Chyše jako papír, když na půdě nejdecké rezervy musela skousnout pětibrankový příděl. „Od začátku se nám nic nedařilo, soupeř byl lepší po všech stránkách a zaslouženě nás brankově potrestal. Škoda jen neproměněné penalty, protože zápas by pak mohl možná vypadat jinak, ale prostě to byla zasloužená výhra nejdecké rezervy," uznal Vojta.

Teď mají Chyšáci před sebou velmi důležitý souboj, ve kterém vyzvou na svém hřišti taktéž bodově se trápící Kyselku. „V tomto utkání se berou jen tři body. Po debaklu v Nejdku ani na nic jiného nemůžeme pomýšlet. Určitě pak béčko posílí někteří hráči z A-týmu," dodal závěrem Vojta.