V dalším fotbalovém ohlédnutí za krajskými soutěžemi je na pořadu krajská I. A třída. V té tvrdily fotbalovou muziku zejména týmy z Chebska. Za podzimním mistrem Lomnicí se totiž seřadila Aš a chebský FC. Za zmínku také stojí výkonnost dvou nováčků soutěže. Kraslice zakončily sezonu na čtvrtém a Nejdek na pátém místě. Naopak zklamáním určitě byly výsledky posledního habartovského Baníku. I tentokrát jsme pro vás připravili některé zajímavosti z podzimní části této soutěže.

Stupně vítězů
Deset výher, jedna remíza, dvě porážky ze třinácti odehraných zápasů, k tomu jako bonus skóre 36:11. Tak to je bilance vítěze podzimní části krajské I. A třídy TJ OSS Lomnice. Na druhém místě pak přezimuje ašská Jiskra, která vybojovala na podzim o jeden bod méně za devět výher, tři remízy a pouhou jednu porážku. Na pomyslných stupních vítězů pak doplnil duo na třetím místě další chebský zástupce FC Cheb, ten má na svém kontě třiadvacet bodů za sedm vítězství, dva nerozhodné výsledky a čtyři porážky. Stejný počet bodů pak ještě nasbírali dva nováčkové soutěže, na čtvrtém místě Kraslice, na pátém pak Nejdek.

Suterén tabulky
Poslední, čtrnáctá pozice patří po třinácti utkáních habartovskému Baníku, ten totiž vybojoval v první části soutěže pouhé čtyři body za jednu výhru, jednu remízu a jedenáct porážek. O něco lépe na podzim dopadl tým karlovarské Lokomotivy, který se radoval alespoň ze zisku devíti bodů, když dvakrát vyhrál, třikrát remizoval a osmkrát prohrál. Napilno v jarní části však budou mít i dvanácté Dalovice, které napaběrkovaly na své konto bodů jedenáct.

Nerozhodné výsledky
Těch si nejvíc připsali na své konto v podzimní části fotbalisté Kraslic, celkem jich bylo pět. Čtyřikrát se o body se svými soupeři dělila Lipová a třikrát pak karlovarská Lokomotiva, Nová Role a tým Aše.

Nejvyšší návštěvnost
Tou se mohou pochlubit rovnou dva týmy - Kraslice a Nejdek, tedy dva nováčkové soutěže. Na jejich třináct utkání zamířilo do ochozů 1370 diváků. Na druhém místě pak s 1170 fanoušky skončila Lomnice. Bronz získala za 1085 fandů Rotava.

Jedna porážka
Tu si v sedmi utkáních na domácí půdě připsaly dva celky, Kraslice a Aš. Oba týmy nasbíraly na domácí půdě šestnáct bodů za pět výher, jednu remízu a jednu porážku. Patnáct bodů pak vyválčily na svém stadionku pro změnu v šesti utkáních Lomnice a chebský FC, když pětkrát slavily výhru, jednou pak odešly ze hřiště jako poražený tým.

Utkání venku
Ta nejlépe zvládla Jiskra Aš, která sice v tabulce ´venku´ skončila se čtrnáctibodovým ziskem v šesti utkáních, kdy nasbírala čtyři vítězství a dva nerozhodné výsledky, na druhém místě za Lomnicí, ale jako jediná na hřištích soupeřů nezaváhala. Lomnice totiž odehrála sedm utkání, připsala si šestnáct bodů za pět výher, jednu remízu a jednu porážku. Na třetím místě pak skončil Nejdek a rezerva Staré Role. Oba týmy shodně tři duely vyhrály a tři prohrály, tím si na své konto připsaly devět bodů.

Z prohry výhra
I v krajské I. A třídě se několik týmů přesvědčilo, že míč je kulatý a může se stát cokoliv. Povídat by o tom mohl například Nejdek, ten na stadionu na Růžovém Vrchu vedl nad tamní Lokomotivou chvilku před koncem utkání 3:1, nakonec si však připsal na své konto porážku 3:4. Další výsledky podobných utkání: Rotava - FC Cheb 3:2 (0:2), Nejdek - Lomnice 3:2 (0:1), FC Cheb -Březová 4:5 (3:2), Březová - Dalovice 2:1 (0:1).

Nejvyšší návštěva
Tu zaznamenali pořadatelé v rámci dvanáctého kola soutěže a sešla se na utkání Nejdku s Rotavou. Těsnou výhru domácího celku 2:1 sledovalo v útrobách stadionu 170 fanoušků. O deset méně jich pak dorazilo ve třináctém kole do Rotavy, kde tamní výběr uhrál nerozhodný výsledek 3:3 s Kraslicemi za podpory 160 diváků. Sto padesát diváků pak zhlédlo utkání – Nejdek – Drmoul 3:1, Nejdek – Lomnice 3:2, Kraslice – Lokomotiva Karlovy Vary 3:1, FC Cheb – Březová 4:5, Lomnice – Rotava 4:1 a Kraslice – Lomnice 1:4.

Pořádné příděly
Ten největší si na podzim odvezl z půdy Aše celek Rotavy, když tamní jedenáctce podlehl vysoko 2:9. Pak už se vezly fotbalové příděly na sedmibrankové vlně. Dvě porážky 0:7 musel skousnout Baník Habartov, který tu první utrpěl v Nové Roli, druhou pak v Březové. Sedm branek padlo i ve dvou chebských derby, nejdříve Aš pokořila 7:3 Drmoul a poté chebský FC Lipovou 7:1. I tým Rotavy vyfasoval na podzim sedmičku, kterou mu nadělil tým Lipové, jenž vyhrál celý duel 7:4.

Korunka kanonýrů
Tu si vystřílel v podzimní části kraslický útočník Ivan Valach, který si na své konto připsal ve třinácti utkáních jedenadvacet branek. Na druhém místě v tabulce střelců pak zakončili podzimní část dva kanonýři, kteří si připsali na své konto patnáct bodů, a to ostrostřelec David Sládeček z Aše a Martin Oršel z chebského FC. I o třetí místo v tabulce střelců se fotbalisté dělili. Deset branek na podzim totiž slavili ve svém dresu lomnický Petr Koubek a také nejdecký útočník Tomáš Zuzkovič.