Fotbalové soutěže jsou již úspěšně za námi, a to se týká i krajských fotbalových tříd. V podzimní části krajské I. B třídy bylo na programu několik zajímavostí, které se určitě zapsaly do historie této soutěže. Například celek Útviny si během podzimu vybudoval několikabodový náskok před svými pronásledovateli, ale nakonec skončil na třetím místě. Dalším příkladem může být ztracené utkání fotbalistů Sedlece, kteří doma vyhrávali nad rezervou Královského Poříčí již tříbrankovým rozdílem, ale nakonec z toho byla překvapivá porážka. A takhle bychom mohli pokračovat dále, proto jsme pro vás připravili malé ohlédnutí za první částí.

Stupně vítězů
Dlouho okupovala v podzimní části krajské I. B třídy vedoucí příčku Útvina. Nakonec se však ze zisku podzimního mistra radoval zaslouženě celek Skalné, který nasbíral ve třinácti kolech jednatřicet bodů za deset výher, jednu remízu a dvě porážky. Na druhém místě pak skončil Kynšperk, který bral bodů třicet. Až na třetím místě tak zakončila podzimní část Útvina, která vybojovala shodně bodů jako Kynšperk, a na Skalnou tak taktéž ztrácí pouhý bod.

Suterén tabulky
Poslední příčku za pouhé dva body si připsal na své konto poslední čtrnáctý Bečov. Na třinácté pozici se po podzimní části nachází tým Dolního Žandova, který se radoval ze sedmi bodů. O něco lépe je na tom pak Loket, ten má na svém kontě bodů devět. Horko pak bude v jarní části i horalům z Jáchymova, jelikož brali na podzim jen deset bodů. Od klidného středu je pak dělí jedenáct bodů.

Největší návštěvnost
Třináct utkání = 1070 fanoušků. Tak touto bilancí se mohou pochlubit fotbalisté ostrovské rezervy. Na druhém místě se umístil tým z rodiště Pavla Nedvěda Skalné. Na třináct utkání Skalňáků se totiž vydalo 1022 diváků. 880 fanoušků pak ještě zhlédlo podzimní bitvy Olympie Hroznětín a nováčka Studánky.

Nedobytná tvrz
Sedm utkání odehrál na podzim v domácím prostředí Hroznětín. Všech sedm jich zvládl na jedničku, a tím si tak připsal na své konto jedenadvacet bodů. Tím tak proměnil svůj stadionek na nedobytnou tvrz, a aby toho nebylo náhodou málo, přidal k tomu parádní skóre 23:5. V domácím prostředí neprohrála na podzim ani Teplá. Ta odehrála doma taktéž sedm duelů, z toho jich šest vyhrála a jeden remizovala. Za to si připsala na své konto devatenáct bodů.

Body zvenku
Těch nejvíce v první části soutěže ukořistil Kynšperk, který se celkem sedmkrát představil na hřištích soupeřů, kde pětkrát slavil výhru, jednou pak zisk bodu, a jednou odešel ze hřiště jako poražený. Za ním se pak seřadilo duo patnáctibodových týmů ve složení Skalná, Útvina. Posledně jmenovaný tým pak ani jednou na hřišti soupeřů nezaváhal, když si na své konto připsal čtyři výhry, a tři nerozhodné výsledky. Naopak na cizích hřištích se nedařilo hned třem týmům, které nevybojovaly v sedmi zápasech ani bod, jsou to Božičany, Jáchymov a Bečov.

Návštěva kola
V osmém kole se sešla nejvyšší návštěva na městském derby v Jáchymově, kde se na tamní Panoramě představila ostrovská rezerva. Ta nakonec po vyrovnaném prvním poločase duel vyhrála v poměru 3:1, a sto třicet fanoušků tak určitě odcházelo spokojeno. Přes stovku se dostal i zápas závěrečného třináctého kola, a opět v něm úřadovala ostrovská rezerva, která hostila na půdě v Květnové celek Skalné, kterému podlehla vysoko 0:6.

Z prohry vítězství
O tom, že se má hrát fotbal celých devadesát minut, je už dobře známo. Fotbalisté některých týmů si však ani tentokrát nevzali žádné ponaučení. Své by o tom mohli například povídat v Sedleci, kde se z vítězného utkání stalo nakonec to porážkové. To když Sedlec po prvním poločase doma vedl nad rezervou Královského Poříčí už 4:1, ale po změně stran mu pak už zbyly oči jen pro pláč, když nakonec prohrál 4:5. Výsledky utkání, ve kterých se nakonec radovaly z výhry týmy, které po prvním poločase prohrávaly: Útvina – Královské Poříčí B 4:2 (1:2), Jáchymov - Bečov 3:2 (0:1), Sedlec - Kr. Poříčí B 4:5 (4:1), Teplá - Ostrov B 3:1 (0:1), Jáchymov - D. Žandov 2:1 (0:1).

Pořádný výprask
Ten si připsali na své konto v rámci devátého kola fotbalisté Jáchymova. Na půdě rezervy Královského Poříčí totiž dostali co proto. Konečný výsledek 11:2 ve prospěch Poříčí B pak určitě mluví za vše. Osm branek pak nasázeli kanonýři Dolního Žandova Bečovu (8:0). Během podzimu pak bylo k vidění ještě několik zajímavých výprasků, když v nich vítězné týmy nasázely soupeřům sedm branek - Teplá - Jáchymov 7:1 (1:1), Kr. Poříčí B - Bečov 7:0, (2:0), Loket - Bečov 7:0 (2:0), Bečov - Útvina 1:7 (0:3), Kynšperk - Kr. Poříčí B 7:2 (4:0).

Nejlepší kanonýři
Čtrnáct branek ve třinácti utkáních nastřílel soupeřům v podzimní části skalenský snajpr Jaroslav Norek, který tak přezimuje na první příčce tabulky střelců krajské I. B třídy. Na druhém místě se třinácti góly je jeho týmový kolega František Novák. O třetí pozici se podělili hned tři ostrostřelci, kteří si připsali na svůj střelecký účet dvanáct branek, a to ostrovský Filip Hlůšek, útvinský Pavel Olejník a kynšperský Radek Panajotov.

Výhra nebo prohra
Dva týmy se na podzim prezentovaly mottem Výhra nebo prohra. Ani jednou totiž během třinácti kol neremizovaly dvě rezervy. První byla ta z Královského Poříčí, která sedmkrát vyhrála a šestkrát prohrála. Tou druhou pak ta ostrovská, která taktéž sedm zápasů vyhrála, šest jich prohrála. Naopak třikrát se na podzim o body dělilo mužstvo Sedlece, Kynšperka, Útviny a Lokte.

Bez vítězství
Tak zakončili první část krajské I. B třídy hráči bečovského Slavoje. Ti ani jednou v podzimní části nevyhráli a o vítězném pokřiku ´cigi-caga´ si tak mohli nechat jen zdát. Naopak nejvíckrát na podzim, a to rovnou desetkrát, si mohli užít vítězný pokřik fotbalisté Kynšperka.