Podzimní část okresního fotbalového přeboru je úspěšně za námi. Zasloužený titul podzimního mistra oslavovali horalé z Merklína. Na druhém místě pak zakončili první část hráči Abertam a na pomyslném stupínku vítězů je doplnilo na třetí příčce karlovarské Bacardi. Naopak bez zisku bodu obsadila poslední, čtrnáctou příčku Slavie Junior. My jsme pro vás připravili malé fotbalové ohlédnutí za právě skončenou podzimní částí této soutěže.

Suverén podzimu
Fotbalisté Merklína patřili v podzimní části okresního přeboru k milým překvapením. Ve třinácti odehraných zápasech totiž vybojovali čtyřiatřicet bodů za jedenáct výher, jednu remízu a jednu prohru. Tím zaslouženě přezimují na vedoucí příčce před druhými v pořadí Abertamy. Ty pro změnu nasbíraly sedmadvacet bodů za devět výher a čtyři porážky. Na třetím místě pak zakončilo podzimní část karlovarské Bacardi, které si připsalo na své konto čtyřiadvacet bodů za sedm výher, tři remízy a tři porážky.


Průšvihy podzimu
Třináct utkání, třináct porážek, poslední, čtrnáctá pozice. Tak to je podzimní vizitka fotbalistů Slavie Junior, kteří jako jediní v soutěži nebrali v první části okresního přeboru ani bod. O něco lépe pak dopadl předposlední tým tabulky Kyselka, která vybojovala bodů deset. Skákat radostí však nemohou po podzimu ani ve Vojkovicích, kterým patří dvanáctá pozice za dvanáct bodů. Ani v Perninku se určitě neoslavovalo tak, jak by se mělo, když horalé za třináct bodů obsadili příčku jedenáctou.


Nedobytná tvrz
V tu proměnili horalé z Merklína své ´velké´ hřiště. V šesti domácích duelech ani jednou nezaváhali, a připsali si tak plný počet bodů. K tomu jako bonus přidali dvaadvacet nastřílených branek a pouhé čtyři inkasované. Druhým týmem, kterému se vedlo velmi dobře v domácím prostředí, byla nejdecká rezerva. Ta odehrála na svém stadionku sedm utkání, ve kterých slavila pět výher, jednu remízu a jednu porážku, tj. šestnáct bodů. Úctyhodné je i skóre, které se nakonec zastavilo na 39:13. Na šestnáctibodové hranici skončily podzimní část i další týmy – Bochov, Březová a Toužim B.


Body z venku
Nejenže Merklín bral důležité body na svém hřišti, on si dovolil i na hřišti soupeřů. V sedmi utkáních ukořistil na půdě soupeře šestnáct bodů za pět výher, jednu remízu a jednu porážku. Na hřišti soupeře se dařilo i týmu Bacardi. Ten vytěžil v sedmi duelech bodů čtrnáct za čtyři výhry, dvě remízy a jednu porážku. Na pomyslném třetím místě skončily Abertamy. V šesti zápasech slavily čtyřikrát výhru a dvakrát porážku, tím navýšily své konto o dvanáct bodů.


Nejlepší muška
Celkem ve třinácti odehraných kolech mířili nejčastěji přesně mezi tři tyče jak fotbalisté karlovarského Bacardi, tak i Nejdku B. Oba týmy zatížily konta soupeřů třiapadesáti góly. Až na třetím místě zůstal vítěz podzimní části Merklín s pětačtyřiceti vstřelenými góly. O tři méně jich pak měl na svém kontě jedenáctý Pernink.


Nejvyšší návštěvnost
Tou se může překvapivě pochlubit nováček soutěže FC Nové Hamry. Třináct utkání horalů totiž zhlédlo celkem 747 diváků. Na druhém místě v návštěvnosti se usadila Toužim B. Tu navštívilo ve třinácti zápasech 742 diváků. Na bronzovém stupínku pak skončily s 717 fandy zelených kolbišť hned dva týmy, a to Nejdek B a Vojkovice.


Návštěva kola
150 fanoušků. Tolik se jich sešlo v rámci 5. kola v Toužimi, kde se proti tamní rezervě představilo karlovarské Bacardi. Fanoušci tak mohli zhlédnout kvalitní duel, který nakonec skončil dělbou bodů po výsledku 2:2.


Střelecké hody
Čtyřikrát měla na svém fotbalovém jídelníčku střelecké hody v podzimní části nejdecká rezerva. Ta obrala o body za výsledek 10:2 Slavii Junior, Kyselku 9:1, Toužim B 8:1 a pak nestačila v přestřelce na Bacardi 5:4. Bacardi se na podzim postaralo o největší příděl, když pokořilo Slavii Junior 11:2. Dále pak Bacardi nestačilo doma na Nové Hamry, kterým podlehlo po bitvě 4:5. Další příděl měl na svědomí Pernink, který Slavii Junior porazil v poměru 10:3. Dvanáct branek pak padlo v souboji Perninku s Kyselkou, když nakonec tým z Poohří oslavil výhru 7:5. Posledním týmem, který si na podzim značně zastřílel, byl Merklín, který vyplatil Slavii Junior devíti góly – 9:0.


Korunka střelců
Již několik fotbalových sezon řádí na okresní střelecké mapě perninský útočník Jan Janda. Ten po malé odmlce, kdy jeho tým hrál I. B třídu, slavil svůj návrat do okresního přeboru, jak se patří. Po podzimní části totiž vede tabulku střelců s osmnácti góly. Na druhém místě s patnácti nastřílenými brankami je René Brett z Bacardi. Na bronzovém stupínku se pak drží se čtrnácti zásahy nejdecký forvard Jan Vašek.