Poslední soutěží, za kterou jsme připravili malé fotbalové ohlédnutí, je krajský přebor. V tom slavila zisk prvního místa Toužim, která v patnácti odehraných kolech odešla jen dvakrát z hrací plochy jako poražený tým. Na druhém místě zakončily první část přeboru Mariánské Lázně, a na stupních vítězů je doplnil na třetí příčce Ostrov.

Stupně vítězů
V patnácti podzimních kolech uhrála jedenáct výher, dvě remízy a dvakrát odešla ze hřiště poražena, tak to je vizitka podzimního mistra krajského přeboru Toužimi. O dva body méně pak napaběrkovaly na podzim Mariánské Lázně. Na pomyslném stupni vítězů je pak doplnil na třetím místě FK Ostrov.
Suterén tabulky
Jen tři body v patnácti kolech vybojovali v první části přeboru fotbalisté Bukovan. Těm za to patří poslední šestnáctá pozice. O šest bodů více jich pak nasbíral Dolní Rychnov, který obsadil příčku patnáctou. Hodně napilno však budou mít v jarní části i další týmy. Čtrnácté Citice totiž mají na svém kontě deset, a třináctý Horní Slavkov jedenáct bodů.
Nedobytná tvrz
Sedm utkání odehráli v podzimní části přeboru na svém hřišti hráči FK Ostrov, šestkrát zvítězili a jednou remizovali. K tomu pak připojili skóre 30:6, a tím tak obsadili v tabulce doma druhou příčku, za první Toužimí. Ta odehrála o jedno utkání více, nasbírala šest výher, jednu remízu a jednu porážku se skóre 23:9. Takže Ostrov jako jediný tým krajského přeboru změnil svůj stadion v nedobytnou tvrz, ač skončil až na druhé příčce.
Plusové body
Ne nadarmo se říká, že každý bod ze hřiště soupeře je plusový. Něco málo by o tom mohli povídat v Toužimi. Tým, který se v loňské sezoně na hřištích soupeřů značně trápil, se konečně dočkal. V sedmi zápasech venku pětkrát slavil výhru, jednou remizoval a jednou prohrál a nakonec tak bral šestnáct bodů. Tím se pak v tabulce venku umístil na první příčce. O bod méně s jedním utkáním navíc pak zakončili pouť po cizích hřištích fotbalisté Mariánských Lázní, kteří skončili na druhém místě. Stejně bodů, a to patnáct jich, pak nasbírala i Stará Role. Ta však měla odehraných duelů na hřišti soupeře devět.
Nejpilnější muška
Tak tu měli hráči FK Ostrov. V podzimní části totiž zatížili konta soupeřů úctyhodnými 52 góly. O tři méně jich pak nasázela ostatním týmům Toužim, která se po první části zastavila na 49 zásazích. Osmačtyřicet jich pak nastřílely Mariánské Lázně.
Vyrovnaná bilance
Málo vídanou bilanci si připsali v prvním dějství přeboru na své konto fotbalisté Nového Sedla. Ti rozložili rovnoměrně patnáct odehraných utkání do vyrovnané linie, když pět utkání vyhráli, pět jich remizovali a pět jich prohráli.
Nejvyšší návštěvnost
Tou se mohla tradičně pochlubit Toužim, když jejich patnáct zápasů navštívilo celkem 2330 diváků. Přes hranici dvou tisícovek se ještě dostala Chyše, když nalákala do ochozů celkem 2145 fanoušků. Na třetím místě v návštěvnosti se pak umístil s 1860 fandy zelených pažitů FK Ostrov.
Korunka střelců
Tu si vystřílel s podzimními dvanácti zásahy žlutický kanonýr Matěj Strejček. Sedmnáct branek si pak připsal na svůj střelecký účet starorolský snajpr Jakub Diviš a na třetím místě zakončil podzim ostrovský šutér Jan Tolar, který se radoval ze vstřelených šestnácti branek.
Návštěva kola
Celkem 320 fanoušků se sešlo v rámci čtvrtého kola v Toužimi, kde se utkal místní výběr s Chyší, které podlehl 2:3. Další parádní návštěva, a to 300 diváků, v šestém kole skouknulo vyrovnaný duel Toužim – Chodov, který skončil výhrou domácích 2:1. Stejná návštěva, tedy 300 fanoušků, pak zhlédla v devátém kole v Chyši souboj tamního výběru se Žluticemi. I toto utkání nakonec skončilo nerozhodně 1:1. V osmém kole se opět nejvyšší návštěva představila v Toužimi, kde se sešlo 260 diváků při utkání Toužim – Horní Slavkov 3:2.
Z prohry alespoň bod
Utkání, které se neslo v duchu fotbalových zvratů, bylo k vidění v Chyši, kde se představil tým Ostrova. Ten se na půdě Chyšáků ujal vedení, i přesto však odcházel do šaten bez vyloučeného hráče a k tomu s nepříznivým skóre 1:5. Nikdo by si určitě v tento moment na Ostrov nevsadil, že by Ostrováci vybojovali v prohraném utkání alespoň bod. Udělal by chybu, Ostrov totiž dokázal smazat během druhé půle, ač v oslabení, čtyřbrankové manko, a nakonec si připsal důležitý bod za výsledek 5:5.
Největší příděl podzimu
Ten si připsali na své konto hráči Staré Role, když ve dvanáctém kole příznačně nasázeli Bukovanům dvanáct branek, a tím celé utkání vyhráli v poměru 12:3. Jedenáct branek pak nastřílely v sedmém kole Mariánské Lázně Citicím, když slavily vítězství 11:0. Dvě devítky pak musel skousnout Dolní Rychnov, který nejdříve nestačil na Žlutice 1:9, a devět kusů pak obdržel i od Chodova 3:9. Na devítibrankové vlně se pak vezla i chebská Hvězda, která překvapivě zkolabovala ve Žluticích, kde padla 2:9.