Svěřenci trenérského dua Jaroslav Maršík a Karel Dvořák se měli již během letní přestávky před startem ligové soutěže co otáčet. „Kluky čekaly na podzim velké změny. Větší hřiště, větší počet hráčů a především silnější soupeři než v krajských přípravkových soutěžích,“ upozorňoval na velké změny, které jeho svěřence čekaly, trenér Jaroslav Maršík.

Navíc se postupně doplňoval a vytvářel realizační tým. „Především ale bylo nutné doplnit a zkvalitnit hráčský kádr. Jednání o doplnění kádru nebyla vůbec jednoduchá a kádr se dotvářel v podstatě těsně před zahájením soutěže, respektive v jejím začátku,“ poznamenal ke složitému jednání s ostatními kluby druhý trenér Karel Dvořák.

Ne všechno se však i přes velkou snahu podařilo dovést do zdárného konce. „Byly věci, které se dařilo řešit s úspěchem, ale zůstala však řada věcí, na kterých bude nutné ještě hodně zapracovat. Podařilo se stabilizovat realizační tým, byl naveden systém do organizace, systematičnosti i kvality tréninkové činnosti, dotáhlo se do konce působení ostrovských hráčů a našly by se i další věci, které by bylo možné pozitivně hodnotit, ale ještě všechno není podle představ realizačního týmu a čeká jej v zimní přípravě i jarní části soutěže hodně a hodně práce,“ podotkl Maršík.

Během podzimní části dosáhli sešívaní na pouhých osm bodů, když dvakrát zvítězili, dvakrát se o body dělili a sedmkrát odešli poraženi s pasivním skóre 41:78. „Především bude nutné probrat nejen s hráči, ale také s rodiči přístup kluků k tréninkům. Hrají nejvyšší soutěž mladších žáků v Česku a ten rozdíl proti krajským přípravkovým soutěžím je naprosto markantní. A stejný rozdíl by měl být i v přístupu k tréninkům i soutěžním utkáním. Dobré individuální výkony hráčů na hřišti jsou potřebné, ale všichni si musí uvědomovat, že fotbal je kolektivní sport. A bez kolektivu, který drží pohromadě a táhne za jeden provaz, jsou i výborné individuální výkony téměř bezcenné a fotbalový růst všech hráčů je tím značně zpomalen,“ vypočítával Maršík.

Podzimní deváté místo v ligové tabulce nebylo pro karlovarský klub důvodem k jásání. „Po podzimu jsme skončili na devátém místě v tabulce a je nutné si přiznat, že to není úplně optimální umístění. Ve většině utkání kromě Slavie Praha, Teplic ale kluci odehráli důstojnou roli. Nyní má družstvo před sebou zimní přípravu. Musí si v ní sáhnout až na dno svých sil, aby jejich herní i výsledkový projev odpovídal tomu, že nosí červenobílý dres karlovarské Slavie,“ dodal závěrem Dvořák.

Novoročního běhu na Svatošské skály se zúčastnilo bezmála sto padesát startujících.
OBRAZEM: 35. ročník Novoročního běhu na Svatošské skály