„Do krajského finále jsme proklouzli přes dvě předkola,“ připomněl trnitou cestu, kterou musel se svými žáky projít. „Věděli jsme, že tentokrát to bude na ostro, nebylo cesty zpět,“ říká s nadsázkou a úsměvem Habr.

„Někteří kluci nikdy v životě nebyli na takovém stadionu,“ narážel Habr na stadion třetiligového Baníku Sokolov, který krajské finále hostil. „Bylo úžasné sledovat jak kluci bojovali a některé zápasy doslova urvali,“ pochvaloval si bojovnost svých svěřenců. A nebylo divu. Nakonec skončila hroznětínská škola kousek od postupu do celorepublikového finále.

Libor Habr (vpravo), učitel ZŠ Hroznětín, Sídliště.Libor Habr (vpravo), učitel ZŠ Hroznětín, Sídliště.Zdroj: Daniel Seifert

„Jsem opravdu pyšný,“ neskrýval radost učitel z Hroznětína. „Všechno vznikalo za strašně složitých podmínek, jelikož jsme malá škola a nemáme takovou hráčskou kapacitu,“ poukazoval Habr, že se museli popasovat s nedostatkem hráčů.

A odměna byla sladká, v podobě druhé příčky, která se tučným písmem zapsala do historie ZŠ Hroznětín. Navíc i v individuálních oceněních byl Hroznětín vidět, když cenu za nejrychlejší vstřelenou branku si odnesl Jonáš Vrba, který vstřelil gól za sedm vteřin. „Všichni si to užili, a já bych chtěl klukům poděkovat za jejich výkony,“ dodal závěrem Libor Habr.

SOUTĚŽ: Hledá se nejlepší fotbalová adresa
ANKETA: Fanoušci fotbalu, pozor! Hlasujte o nejlepší adresu v Karlovarském kraji