„Začátek jsme měli velmi dobrý, oproti tomu jsme pak značně zklamali v závěru soutěže, kdy jsme se v tabulce propadli až na desátou pozici, takže spokojeni určitě nemůžeme být," poukazoval trenér Merklína Milan Vlčko. Horalé během zimní přestávky nezaháleli a tradičně nonstop trénovali. „Chodilo se do haly, ale ostrá příprava začala až na začátku ledna, kdy jsme třikrát v týdnu polykali tréninkové dávky," upozornil Vlčko.


Do týmu se navrátil z hostování z Jáchymova Alexander Neč, jinak zůstaly řady Merklína bez větších změn. „Tým prakticky zůstal ve složení, jako tomu bylo na podzim," vysvětlil Vlčko. Jeho svěřenci teď mají před sebou čtyřdenní soustředění, které zakončí generálkou s Božičany. „Od čtvrtka do neděle zamíříme na soustředění na Mariánskou, kam dorazí sedmnáct hráčů. Připraveny máme běžky a také regeneraci v bazénu. Chceme řádně utužit kolektiv a zůstat v řádné fotbalové náladě před startem jarní části I. B třídy," přeje si Vlčko.


A ví proč. O víkendu si jeho tým připsal na své konto vysoké vítězství 9:1 nad týmem Bečova. „V prvním poločase držel s námi soupeř ještě krok. Po čtvrtém inkasovaném gólu pak odpadl, a my tak přidali další branky. Ale jinak určitě utkání splnilo svůj účel, jelikož jsme nastoupili v nejsilnějším složení a prakticky nikdo ze základu, takže jsem velmi spokojený," pochvaloval si Vlčko.


V rámci soustředění si Merklíňáci odskočí ke generálce do Rotavy, kde je v sobotu 16. března čeká od 11.00 hodin na tamní umělce tým Božičan. „Je to takové předběžné zakončení soustředění. Chtěli bychom se udržet na vítězné vlně a do jarní části naší soutěže pak naskočit v psychické pohodě. Hlavně si přejeme, abychom odehráli utkání bez zranění," dobře ví merklínský kouč.


První jarní utkání I. B třídy odehrají hráči Merklína netradičně na umělce v Královském Poříčí, a to v neděli 24. března od 11.00 hodin, kdy budou hostit tým Dolního Žandova. „Chceme šetřit naše hřiště, proto odehrajeme utkání se Žandovem v Poříčí. Určitě ale chceme vyhrát a vstoupit tak do soutěže pravou nohou," dodal závěrem Vlčko.