„Podzim nám příliš nevyšel. Byli jsme hodně slabí a trápili jsme se ve všech směrech. Chtěli jsme skončit v klidném středu, ale opak byl pravdou, když jsme skončili druzí od konce. O přestávce jsme si však řekli, že soutěž chceme zachránit, a ve druhé části soutěže se to podařilo, jelikož jsme skončili tam, kde jsme chtěli, to jest klidný střed. Škoda jen toho promarněného podzimu, jinak jsme mohli skončit určitě o hodně výše," vysvětloval kapitán Merklína Jiří Vodrážka.

V novém ročníku krajské fotbalové I. B třídy chce naopak Merklín do popředí. A má k tomu řádný důvod. „Letní příprava byla tentokrát opravdu hodně náročná, trénovalo se dvakrát v týdnu, odehráli jsme také několik přípravných utkání a také se zúčastnili dvou turnajů, takže ji hodnotím velmi kladně. Navíc se do týmu zapojili noví hráči, kteří by nám měli pomoci zkvalitnit kádr, a myslím si, že budou pro náš tým velmi dobrým přínosem," poukazuje Vodrážka.

Kádr Merklína tak zůstal potažmo stejný jako v uplynulém ročníku a od toho se odvíjí i cíle pro letošní ročník. „Náš tým zůstal bez větších změn pohromadě, takže bychom určitě chtěli skončit co nejvýše, ale uvidíme, jelikož i ostatní týmy řádně určitě posílily své kádry, a navíc se v soutěži představí sedm nováčků. Ale kdybychom skončili do třetího místa, nebylo by to vůbec špatné, ale jak jsem říkal, uvidíme, stát se totiž může cokoliv," uzavřel kapitán Merklína.