Konec. Další fotbalovou knihu dopsal o víkendu okresní přebor. Zlatým písmem se do ní zapsali hráči Merklína, kteří si vybojovali zaslouženě historický postup do krajské I. B třídy. Navíc v závěrečném vystoupení odehráli hodně kvalitní duel s Bochovem, který zakončil sezonu na konečném druhém místě.

Třetí místo pak brala nejdecká rezerva, která uspěla na pažitu v Kolové. Těsně pod bednou, tedy na čtvrtém místě, skončili hráči DC Bacardi, kteří pokořili na svém pažitu Abertamy.

O něco horší měli loučení se sezonou fotbalisté posledního Perninku, kteří doprovodí Slavii Junior do III. třídy. Malinkou náplastí pak může být pro horaly cena pro nejlepšího střelce okresního přeboru, kterou si vysloužil za 23 branek útočník Jan Janda. Navíc Pernink na závěr neuspěl na půdě Kyselky, kde vyfasoval nepopulárního bůra.

Březová se pak o body dělila s Vojkovicemi, které tak čeká baráž o udržení v soutěži, a Pila doma remizovala s toužimskou rezervou.

Okresní přebor

Kyselka – Pernink 5:2 (2:0)
Domácím zajistil dvoubrankové vedení střelecky disponovaný Vladimír Beneš. Na tříbrankový rozdíl poté upravil domácí forvard Jiří Formánek. Pak se brankové radosti dočkali i hosté, když nejprve snížil Miroslav Šípek a poté korigoval skóre na rozdíl jediné branky přesnou ranou ze značky pokutového kopu Miroslav Mitterpach. Poté už stříleli góly pouze domácí hráči. Nejprve prokázal svou kreativitu na ´krtkův dort´ kyselský kapitán Petr Čada, který dopravil míč za záda perninského brankáře i s tamním krtkem. Vše pak uzavřel parádním angličanem Radek Světoš. Rozhodčí: Robert Botoš.

Bacardi – Abertamy 4:1 (1:1)
Výhru Bacardi zařídil dvěma přesnými zásahy Václav Zoubej a jedním pak Pavel Čonka a Tomáš Karfiol. Za hosty obstaral čestný úspěch kapitán Tomáš Maleček. Rozhodčí: Josef Körmöczi. ŽK: 4:2. ČK: 0:1.

Kolová – Nejdek B 2:3 (1:0)
Domácí v prvním dějství nastřelili čtyřikrát konstrukci nejdecké svatyně. Až poté se do střeleckých statistik zapsal Jaroslav Rosa. Po změně stran přidal další gól Kolové Martin Eiseinreich a za hosty pak dvakrát skóroval Jan Vašek. Tři body vystřílel hostům Antonín Mandous. Rozhodčí: Lukáš Mrázek. ŽK: 2:2.

Merklín – Bochov 2:0 (0:0)
Po bezbrankovém prvním poločase se trefili do branky Bochováků po změně stran Petr Chomát a Milan Sýkora. Rozhodčí: Milan Karban. ŽK: 1:2.

Vojkovice – Březová 2:2 (1:0)
Dělbu bodů vystřílel v podání Vojkovic autor dvou branek Václav Vorel, v podání Březové pak Pavel Svoboda a Martin Málek. Rozhodčí: Petr Talpáš.

Další výsledek: Pila – Toužim B 0:0.