V podzimní části okresního přeboru obstáli Merklínští lépe než na jedničku. Merklínský fotbalový expres totiž pod vedením ostříleného kouče Milana Vlčka po podzimní části dorazil do zastávky jménem mistr podzimu.

„My měli před startem nového ročníku cíle jasně dané. Chtěli jsme hrát v popředí tabulky, hrát atraktivní fotbal, podpořený skvělou obranou. V žádném případě jsme se nechtěli dostat do hry o sestupové příčky. Dále jsme pak chtěli do týmu zapracovat novice a mladé hráče a myslím, že se to všechno povedlo,“ míní na úvod Milan Vlčko, trenér Merklína.

Jeho tým jako jediný nevyužil letní přestávky k zaslouženému oddychu, ale naopak. Merklíňáci dřeli, co to dalo. Během přípravy se do týmu zapojily i posily, od kterých si Vlčko hodně sliboval.

„Z hostování v Novém Sedle se nám vrátil Jirka Kučera, který tam prakticky šel s cílem pomoci zachránit krajský přebor, a povedlo se. Od něho jsem si sliboval zkvalitnění a zkušenost do středové řady a úkol splnil nad očekávání výborně. Další tváří, která se u nás objevila, byl Michal Karbula, který přišel na přestup z 1.FC Karlovy Vary. Shodou okolností společně s Kučerou strávili v tomto klubu několik společných sezon, ve kterých nastupovali v jednom týmu. A proto jsme na souhru těchto dvou hráčů hodně sázeli,“ vysvětloval Vlčko.

Ve třinácti utkáních pak brali horalé jedenáct výher, jednu remízu a jednu porážku. Na své konto si tak připsali celkem čtyřiatřicet bodů a před druhými v pořadí Abertamy mají sedmibodový náskok.

„Podzimní část se nám vydařila nad očekávání, jelikož jsme ztratili pouhých pět bodů ze třinácti zápasů. Navíc na domácím hřišti jsme v šesti odehraných utkáních neztratili ani bod a k tomu jako bonus přidali úctyhodné skóre 22:4, což jistě přitáhne více našich fanoušků, kterým už takto musím poděkovat, jelikož s námi jezdili i na venkovní utkání,“ chválil fanoušky Merklína Vlčko.

To však nebyla jediná pozoruhodná deviza merklínského týmu.

Do první desítky tabulky kanonýrů, která patří tradičně k elitě okresního přeboru, se prostříleli hned tři hráči, Jiří Vodrážka, který nastřílel dvanáct branek, Milan Sýkora, který si připsal na své konto jedenáct gólů, a Michal Karbula, který skóroval na podzim desetkrát.

„Je to paráda, že máme hned tři hráče v elitní desítce. Je to práce celého mužstva a je jen dobře, že se o branky dělí více hráčů. Když to vezmu z druhé stránky, tak moc neinkasujeme, což je zase stavěné na výborné mladé stoperské dvojici a zkušených krajních becích. Myslím si, že naší devizou je především skvělá obrana, od které se pak odvíjí i přechod do útočné fáze a z toho pramenící góly,“ poukazoval Vlčko.

I Merklín se však nevyvaroval v podzimní části okresního přeboru malého zaváhání. Na půdě toužimské rezervy dostal co proto, když obdržel řádný výprask v poměru 1:5.

„To byl asi náš nejhorší výkon. Dostali jsme bůra, ale nebudeme a ani nechceme se na nic vymlouvat, bylo to zasloužené. Naopak nejlepší výkon jsme předvedli doma proti Pile, když jsme vyhráli 1:0. Oba týmy podaly velmi kvalitní výkon. Jinak bych opět vyzdvihl výkony v domácím prostředí. Tato utkání byla vždy hodně povedená, asi to bude tím naším ´velkým´ hřištěm´,“ podotkl s nadsázkou merklínský lodivod.

Merklín tak po zásluze vybojoval podzimní titul mistra okresního přeboru. „Všichni hráči odvedli maximum, jinak bychom nebyli tam, kde jsme. Jsme silní jako tým, takže všech dvacet hráčů, co nastoupilo, má svůj podíl na tomto půlročním úspěchu. Se všemi jsem spokojen, ale někteří mají určitě skryté rezervy, které ještě určitě během jarní části odkryjí,“ pokračoval v bilancování Vlčko.

Stejně jako tomu bylo v létě, bude to i v zimě. Merklín totiž po skončeném podzimu nijak nezahálí a pořád trénuje.

„Stále máme na programu tři tréninkové jednotky. Dvakrát je absolvujeme v hale, jednou pak venku. Proč? Toto se nám totiž osvědčilo z předešlých let, proto nepauzírujeme. V rámci zimní přípravy nás pak čeká v únoru soustředění na Mariánské, kde budou na programu výběhy, běžky, bazén a utužování už tak výborného kolektivu. Navíc chceme odehrát několik přátelských utkání na umělce,“ nastínil obsah zimních galejí Vlčko.

Cíl tak mají v jarní části hráči Merklína jasně daný. „Pokračovat ve výborných výkonech i výsledcích a vykopat tak pro Merklín historický postup do krajské soutěže. Samozřejmostí je pak přinášet fotbalové a gólové uspokojení našim fanouškům,“ uzavřel Milan Vlčko.