V sobotu, ted 23. července na hřiště účastníka středočeského krajského přeboru Rakovníka vyběhnou hráči karlovarských Buldoků. „Do utkání jdeme s jasným cílem, a to postoupit. Jiný si ani dávat nemůžeme. Pokud si dáváme za dlouhodobý cíl návrat do ČFL, tak naše ambice musíme potvrdit už v tomto utkání," říká před zápasem trenér Buldoků Karel Tichota.

Další dva zástupci kraje nastoupí ke svým zápasům až v neděli odpoledne, přesněji v 17.00 hodin. Druhý zástupce z Karlovarského kraje, který ochutná nástrahy předkola MOL cupu, bude nováček divize A, ostrovský FK. Ten se vydá na půdu taktéž divizní Souše, na kterou však nemá dobré vzpomínky, což potvrzuje i ostřílený obránce v ostrovském trikotu Filip Tomáň.

„Jedeme na půdu silného soupeře, se kterým jsme se střetli již v zimní přípravě a moc nám toho nedovolil, když jsme padli 0:5. Teď však budeme silnější, jelikož jsme posílili a nové tváře do týmu výborně zapadly. I když je to pohár, stále ho bereme jako přípravu, my máme hlavní cíl udržet v Ostrově divizi, a pokud by se nám povedlo postoupit, bylo by to něco navíc," poukazuje Filip Tomáň.

Třetím do party je další divizní nováček, tentokrát z Mariánských Lázní. Viktoria bude usilovat o postup přes Rokycany. „Pro nás je to spíš test, jak jsme na tom, ale samozřejmě chceme zvítězit.," říká kouč Viktorky Purkart.

Poslední zástupce Karlovarského kraje v předkole českého poháru, fotbalisté Lomnice, již mají postup v kapse. Ještě před šesti lety prvoligový FK Baník Most 1909, který má hrát aktuálně divizi, se totiž zmítá v problémech a oznámil, že k utkání nedorazí. Svátek fotbalu se tak v Lomnici o týden posune. „Proti Domažlicím to bude v prvním kole ještě větší pofírung," věří lomnický kouč Zindl.