„Určitě jsem několikrát slyšel narážky na rozhodčí, ale když si to někdo okusí na vlastní kůži, tak hned změní názor, není to opravdu jednoduché," vnímá roli rozhodčího mladíček Dominik Matejka. Ten si začal plnit svůj velký sen v jarní části okresního přeboru žáků, když si premiéru odbyl v utkání v Merklíně. „Samozřejmě jsem byl nervózní, ale během úvodního hvizdu to všechno ze mě spadlo a myslím si, že se mi zápas povedl," míní Matejka.

Ten si svými výkony během jarní části fotbalových soutěží řekl o povýšení. Během letní přestávky si dokonce odskočil do Zlína, kde v roli asistenta rozhodčího absolvoval velmi zajímavý souboj zlínského Fastavu a brněnské Zbrojovky, který nakonec vyhráli Zlíňáci 2:0.

„Utkání se odehrálo ve svižnějším tempu, než jsem byl zvyklý z našeho kraje, ale problém s fyzičkou jsem neměl, spíše naopak (smích). S ofsajdovými situacemi jsem si taky poradil velmi dobře, když jsem pak i koukal na záznam utkání a ověřil si tak, že jsem se nespletl. Pro mě to byla velmi cenná zkušenost," bilancoval Matejka.

Mladičký rozhodčí se tak posunul do krajských soutěží. „Člověk nesmí usnout na vavřínech. Budu na sobě stále tvrdě pracovat, abych se tam mohl ukázat i na mistrovských zápasech, protože rozhodovat ligu je pro každého rozhodčího velký sen a ten já chci naplnit, i když mám ještě stále před sebou pořádný kus práce," dodal skromně Matejka