Baník má jasný cíl a tím je postup

Utkání o postup do dalšího kola poháru v Tachově bude mít pro mnoho aktérů pikantní příchuť. Domácí tým povede do boje trenér Stanislav Purkart, který působil také na lavičce druholigového Baníku Sokolov. Ten bude mít k dispozici další v Sokolově známou tvář, obránce Martina Knakala. Na tachovském pažitu se ale také odehraje jedna rodinná bitva, v té proti sobě nastoupí bratrská dvojice. Na straně Tachova to bude útočník František Dvořák, na druhé straně sokolovský záložník Jakub Dvořák.

V jaké sestavě hornický celek nastoupí, zůstává utajeno, o žádný béčkový tým ale nepůjde, hosté si dobře pamatují loňské vyřazení právě ve druhém kole poháru na hřišti pražské Admiry. Toho se chtějí vyvarovat a po letech zase přivézt na svůj stadion soupeře zvučného jména. Tachov se Sokolovem se utkaly naposledy v zimní přípravě, na hřišti v plzeňské Luční ulici vyhrál Baník gólem Šamánka 1:0.

Buldoci chtějí soupeře potrápit

Družina vedená trenérem Karlem Tichotou hraje ve výborné formě. Drží se na čele divize A, ale pohárová utkání jsou vždy o něčem jiném. „Když srovnám pohár a divizi, tak musím konstatovat, že hráči z těch nižších soutěží se vždy chtějí vytáhnout na toho silnějšího. I teď tomu nebude jinak. Kluci se zdravě hecují a na utkání se těší," říká na úvod Tichota.

Jak už bylo napsáno, postup Karlových Varů by patřil do skupiny minimálně překvapivých. „Už před zápasem s Domažlicemi jsem říkal, že jsme schopni je porazit ve dvou utkáních z deseti. S Táborskem je to podobné. Třeba se nám poštěstí a povede se nám malý zázrak," přidává s lišáckým úsměvem.

Karlovy Vary sice v posledním divizním utkání porazily Aritmu Praha, ale jejich vítězství bylo hodně utrápené. „V tomto utkání jsme si vytvořili více šancí než za tři zápasy. Kdybychom vedli v poločase o čtyři či pět branek, tak by se nikdo nemohl divit. Věřím, že se teď dokážeme střelecky prosadit, i když je mi jasné, že Táborsko je mnohem těžší soupeř než Aritma," pokračuje Tichota.

V případě postupu se v Karlových Varech mohou těšit na jednoho ze soupeřů Neratovice – Dukla Praha. „Nechci předbíhat. Přemýšlet nad dalším soupeřem v poháru můžeme až tehdy, když postoupíme," dodal Tichota.

Program: Pohár FAČR – MOL cup

Pátek 28. srpna: 17:00 Klatovy – Most, Neratovice – Dukla Praha, Velké Meziříčí – Zbrojovka Brno, Vltavín – 1. FK Příbram, 17:30 Union 2013 – Slavia Praha.

Sobota 29. srpna: 10:15 Chrudim – FC Hradec Králové, 10:30 Tachov – Sokolov, 17:00: Dobrovice – Varnsdorf, Hlučín – Opava, Karlovy Vary – Táborsko, Králův Dvůr – Vlašim, Mohelnice – Frýdek-Místek, Olympia Hradec Králové – Bohemians Praha 1905, Slavičín – 1. FC Slovácko, Velké Karlovice – Fastav Zlín, Vítkovice – Karviná.

Neděle 30. srpna: 10:15 Převýšov – Pardubice, 17:00 Čáslav – Vyšehrad, Kolín – Ústí nad Labem, Štěchovice – FK Teplice.

Středa 2. září: 17:00 Rosice – Sigma Olomouc.