Ano, přesně tak. I když byl diviznímu Chomutovu více jak vyrovnaným soupeřem, nakonec se musel s pohárem rozloučit. Zasloužil se o to bezmála dvoumetrový útočník Martin Boček, který potvrdil své gólové vlohy, když na půdě nejdeckého FK rozjel svou velkou gólovou show a svůj tým dotáhl hattrickem nejen k výhře 3:1, ale také k následnému povinnému postupu do prvního kola.

Jenže vše mohlo být jinak. Nejdečané totiž na tým z Ústeckého kraje vlétli bez respektu a byli to právě oni, kdo mohl jako první otevřít účet pohárového utkání, když Chomutovu citelně zahrozil záložník Patrik Gedeon, který se zhostil trenérského žezla. Hráči Nejdku si vytvořili několik gólových šancí, přesto slavil první branku Chomutov, ten využil rohový kop v 18. minutě, který uklidil hlavou do nejdecké branky Martin Boček.

„Chtěli jsme na soupeře od začátku vlítnout a pokusit se z toho vytěžit gólovou výhodu, což se nám podařilo z poloviny. Šance sice přišly, ale bohužel jsme je nevyužili,“ smutně poznamenal kapitán Nejdku Jiří Falatek.

Podruhé se Chomutov radoval ze vstřelené branky po změně stran, přesněji v 59. minutě, a opět v tom měl hlavu Martin Boček, který tak zajistil Chomutovu dvoubrankový náskok. Jiskru naděje vykřesal v 70. minutě kontaktní brankou nejdecký Tomáš Pilař. Jenže Chomutov se mohl spolehnout na gólový apetit Martina Bočka, který v 83. minutě přidal svou třetí branku a tím udělal tečku za postupovým vítězstvím.

„Věděli jsme, že jejich nejnebezpečnější hráč bude Bočeli, který potvrdil svoje kvality a vlastně rozhodl zápas, ve kterém si dovolím říct, jsme byli více než rovnocenným soupeřem. Chvílemi jsme Chomutovským slušně zavařovali před bránou, ale bohužel když neproměníte tolik šancí, tak se nedá s takovými soupeři vyhrát! I přes prohru se musel zápas fanouškům líbit, i my jsme si to užili,“ dodal Falatek.

Chomutovský FC se tak v prvním kole MOL cupu představí svým fanouškům v sobotu 22. července od 17 hodin, když bude hostit druholigový Vyšehrad.