Do bojů předkola nastoupily tři kluby z Karlovarského kraje. Původně to měla být čtyři mužstva, ale vítěz krajského poháru Lomnice se svého soupeře nedočkal. Baník Most k utkání do Lomnice nedorazil, a tak Lomničtí postoupili přímo do prvního kola.

Do toho se naopak nepodívají karlovarští Buldoci, kteří prohráli na hřišti účastníka středočeského krajského přeboru, SK Rakovník.
O postupu domácích nakonec rozhodovaly pokutové kopy. V základní hrací době i po prodloužení skončil zápas 1:1.

„Vstup do utkání se nám podařil a šli jsme do vedení. Bohužel se nám nedařilo v koncovce. Měli jsme několik šancí, které jsme měli využít. Trefili jsme dvakrát tyč, jednou břevno a nevyužili žádný z brejků. To je hlavní důvod, proč jsme utkání nezvládli," přiznal po utkání trenér Karel Tichota.

I na nepovedeném utkání se snažil kouč Buldoků najít něco pozitivního. „Možná je lepší, že jsme dostali tuhle facku už teď, než kdyby přišla na začátku soutěže a my jsme měli následně problémy. Nebudu a ani nechci naše hráče omlouvat. Měli jsme vyhrát a byl to i náš cíl. Bohužel se tak nestalo," posteskl si Tichota.

Do utkání v dresu 1. FC Karlovy Vary nenastoupilo několik hráčů, kteří by se měli v divizi objevovat v základu. „Nehráli Dřížďal, Ivasko nebo Maňák. Ale jak už jsem řekl, postoupit jsme měli a absence několika hráčů není pro nás omluvou," dodal Tichota.

Další dvě utkání MOL cupu, do kterých zasáhly celky z Karlovarského kraje, se hrála až v neděli odpoledne. Viktoria Mariánské Lázně se snažila probít přes Rokycany a nakonec se jí to podařilo. Nový trenér Stanislav Purkart naordinoval takovou taktiku, která přinesla žluto-modrým tři branky v prvním poločase. Mezi tři tyče se trefili Kavalír, Šilhán a Lukáš.

Druhý poločas byl už ze strany Viktorie opatrnější. Naopak hosté vsadili všechno na jednu kartu a snažili se ze všech sil útočit. Bohužel pro rokycanský celek se zápas již nepodařilo zvrátit. Ve druhém poločase nakonec oba celky přidaly po jedné brance.

Náročné utkání odehráli i hráči dalšího divizního nováčka, FK Ostrov. Svěřenci trenéra Ivana Filipa nakonec prohráli na hřišti Baníku Souš 4:2. O obě branky Ostrováků se postaral Jakub Diviš.

Bohužel o postupujícím bylo už ale rozhodnuto po necelé půlhodině hry. Ve 27. minutě už Souš vedla o tři branky a Baník nakonec odcházel do šaten po výsledku 3:1. V 50. minutě druhou brankou zadělal Kuba Diviš na drama, ale to se nakonec nekonalo. V 85. minutě vystřelil domácím jistotu postupu Christof.

Výsledkový servis: 

SK Rakovník – 1. FC Karlovy Vary 1:1 – PK 4:3
Poločas: 1:0. Branky: 79. Mates – 20. Geňo. Rozhodčí: Petřík – Hurych, Šulcová. ŽK: 3:3 (Mates, P. Tvrz, M. Tvrz – Krlička, Plechatý, Staněk). Diváci: 150.

SK Rakovník: Kabele – Beneš, Fojtík, Červený (28. Isteník), Sklenka, Pucholt, Mates, Severin (16. Hamouz), Tvrz, Hornof, Nováček (M. Tvrz). Trenér: Libor Šíma.

1. FC K. Vary: Klimov – Geňo, Királyi, Kravar, Krlička, Maňák (76. Němec), Pěkný, Plechatý, Psohlavec, Skala (28. Lhoták, 106. Šupík), Staněk. Trenér: Karel Tichota.

Viktoria Mariánské Lázně – FC Rokycany 4:1
Poločas: 3:0. Branky: 20. Kavalír, 22. Šilhán, 33. Lukáš, 80. Sadílek – 65. Spěváček (pk). Rozhodčí: Melničuk – Tvrdík, Hányš. ŽK: 0:1 (Spěváček). Diváci: 150.

Viktoria Mariánské Lázně: Šmejkal – Šaliga, Novák, Lukáš, Šácha, Kavalír, Sadílek (82. Holub), Drahorád, Kafka (79. Ilko), Šilhán (70. Šlajs), Cinkanič. Trenér: Stanislav Purkart.

FC Rokycany: Vild – Klír, Špic, Hereit, Spěváček (80. Kořínek), Černý (46. Skopový), L. Aubrecht, Trojanec, Král, Vaščák, Jindřich (65. Cibula). Trenér: Pavel Aubrecht.

FK Baník Souš – FK Ostrov 4:2
Poločas: 3:1. Branky: 10. Štípek, 14. Nobst, 27. Koubek, 85. Christof – 44. a 50. Diviš. Rozhodčí: Musil – J. Aubrecht, Žáková. Bez karet. Diváci: 120.

FK Baník Souš: Unger – Pátek, Junek, Johana, Popelka, Nobst, Hynek (87. Zápotocký), Bíro (77. Christof), Koubek (64. Matyáš), Da Silva, Štípek. Trenér: Pavel Koutenský.

FK Ostrov: Süttö – Tomáň (59. Nýber), Glanc, Pachta, Nýber, Kobera (81. Wolf), Diviš, Horváth, Novotný (77. Klaus), Tolar, Jílek. Trenér: Ivan Filip.