„S přístupem kluků jsem spokojený. Makali a jasně jsme si společně určili cíl. Nechceme skončit v tabulce poslední," vzkazuje karlovarský kouč Vladimír Nágl. Dorostenci 1. FC se během zimní přestávky účastnili zimního turnaje v Ostrově. „Odehráli jsme dostatečné množství utkání. V každém jsme nastupovali v trochu jiné sestavě. Snažili jsme se najít optimální složení. I proto jsme měli nevyrovnané výsledky," přidává.


Největším přínosem pro tým by měl být příchod Michala Karlíka. „Myslím si, že nám hodně pomůže. Co se týče dalších hráčů, tak kluci z U17 budou alternovat jak mezi svojí věkovou kategorií, tak námi. Sleduji je již dlouho a po dohodě s trenérem Tichotou si je budeme půjčovat," popisuje Nágl nové tváře v týmu.

Největší slabinou týmu je produktivita. Už v podzimní části si hráči dokázali vytvořit velké množství šancí, ale vstřelit branku je podle všeho nadlidský úkol. „Snažili jsme se na tom v zimě zapracovat, ale i ty problémy přetrvávají. Na ostrovském turnaji jsme dokázali dát jeden gól ze čtyř stoprocentních šancí. Pokud se nám podaří vstřelit branku včas, tak se tým uklidní a je schopný odehrát dobré utkání. Na druhou stranu, když prohráváme po hrubé chybě, tak se kluci nedokážou zvednout. Je to problém psychiky," popisuje Nágl problém svého týmu.


1. FC tak bude stavět na obraně. „Musíme hrát zodpovědně zezadu. Každý bod, který se nám podaří uhrát, bude mít pro nás cenu zlata. Chceme se odlepit z posledního místa a myslím si, že kolektiv, který máme, má na to tento úkol splnit," dodává. 

1.FC K. Vary U19

Brankáři: Patrik Povinský (95), Daniel Čepelák (94). Obránci: Robin Sattler (94), Martin Řezáč (95), Martin Pěkný (95), Michal Karlík (95), Miroslav Považan (94), Damián Kovanda (96), Michal Királyi (96). Záložníci: Lukáš Ondráček (94), Petr Mrňka (94), Phung-viet Hung (95), Tomáš Wolf (94), Zdeněk Lhoták (95), Josef Chára (95), Agon Limani (94), Milan Svoboda (94). Útočníci: Zdeněk Mudra (94), Dominik Hušek (95), Ladislav Vopat (94), Marián Kolesnáč (94), František Lulák (96).
Přišli: Michal Karlík (FK Nová Role), Agon Limani (TJ KSNP Sedlec), Milan Svoboda (DDM St. Role), Damián Kovanda, Michal Királyi a František Lulák (všichni U17 1. FC K. Vary).
Odešli: Daniel Salcman (přerušil kariéru ze zdravotních důvodů),  Filip Menčík (v jednání), Rudolf Kokrhel (hostování Sokol Pernink), Jan Žampach (Lokomotiva KV), Teodor Červenka (v jednání), Slimi Larbi (v jednání), Daniel Horváth (FK Ostrov), Michal Fáber (přerušil kariéru ze zdravotních důvodů), Jakub Pajma (DDM St. Role), Tomáš Kiška (v jednání).
Trenér: Vladimír Nágl. Asistent: Marek Kroupa.