A není divu. A-tým, který se po několikaleté odmlce vrátil zpět mezi krajskou smetánku, na úvod krajského přeboru sebral všechny body exdivizní Toužimi, když duel vyhrál v poměru 3:2. „Do Toužimi jsme zamířili s respektem, jelikož hráči jako Mikula, Hotěk, Kliment, Čermák, Kašpar, Borek a další jsou zárukou kvality," vysvětloval nejdecký forvard Zbyněk Draxal.

Toužim se však brzy dostala do vedení, když nasměroval přímý kop toužimský Hotěk do šibenice nejdecké svatyně. Nejdek však rychle otočil ukazatel skóre ve svůj prospěch, když se dvakrát prosadil útočník Lukáš Kliment. Domácí však do konce prvního poločasu srovnali Hoťkem ze značky pokutového kopu.

Ve druhém poločase se na hřišti rozpoutala bitva o každý metr hřiště, ale nakonec tři body zajistil Nejdečanům v podobě třetí branky v utkání nejdecký kapitán Kliment. „Nutno říci, že v posledních minutách Toužim ve snaze o vyrovnání riskovala, z čehož pramenily naše super šance, žádnou se ovšem nepodařilo proměnit, a tak byl zápas hektický až do svého závěru, i díky rekordnímu nastavení, ale nakonec jsme vše zvládli," oddychl si Draxal.

Zajímavostí pak byl bratrský kapitánský souboj na toužimském stadionu, kdy kapitánskou pásku v barvách Toužimi navlékl Josef Kliment a nejdeckou pak jeho bratr Lukáš. Nejdecký super víkend však hodně osladili svému klubu především hráči tamního béčka, kteří proti Toužimi B urvali historicky vysokou výhru v poměru 15:0.

„Od úvodu jsme diktovali tempo utkání a svou převahu vyjádřili i brankově," pochvaloval si po utkání nejdecký kapitán Roman Rejcha. A měl k tomu řádný důvod. Patnáct branek se nedává v každém utkání. „Určitě nás výhra hodně potěšila, ale musíme zůstat na zemi. Teď před sebou máme derby  s Novými Hamry, a to už bude o něčem jiném. Navíc soupeři máme co oplácet," upozorňoval Rejcha.

Jedním ze strůjců patnáctigólového  vítězství byl autor čtyř zásahů Robert Haas. „Jestli si dobře pamatuji, tak jsem naposledy dal čtyři branky ve starších žácích," s úsměvem šmátral v paměti Robert Haas. I on však ví, že tyto zápasy se jen tak neopakují. „Tyhle utkání se poštěstí jednou za dlouhou dobu, ale člověk si je o to víc užije. Teď se však musíme vrátit zpět do reality a připravit se na derby, ve kterém to bude o něčem jiném," říká Haas.