Důvod? Urostlý nejdecký útočník Tomáš Zuzkovič totiž dával do každého utkání řádnou porci fotbalového srdce a to se mu značně vyplatilo. Deset vstřelených branek pak určitě mluví za vše.

„Před startem podzimní části jsem se chtěl oproti loňské sezoně pořádně gólově vylepšit a dostat se tak do horní poloviny tabulky střelců. Myslím si, že se mi to povedlo,“ pochvaloval si Zuzkovič.

Ten tak napomohl deseti góly k celkovým osmadvaceti, které si Nejdek na své konto v podzimní části připsal. „Je ale pravda, že mi kluci dost branek připravili, a já tak neměl pak sebemenší problém uklidit balon do brány,“ dodal skromně Zuzkovič.

I jeho tým se v první fázi soutěže nevyhnul fotbalovému faux pas. Na půdě karlovarské Lokomotivy měl Nejdek rozehrané vítězné utkání, nakonec však odjel ze stadionu na Růžovém Vrchu s prázdnou.

„Utkání s Lokotkou bych nejraději vymazal. Vedli jsme tam totiž ještě osm minutek před koncem 3:1, a nakonec z toho byla porážka 3:4. Naopak si rád vzpomenu na výhru nad Lomnicí, kdy jsme prohrávali po první půli 0:2. Pak ale všichni nechali na hřišti fotbalovou duši a nakonec jsme mohli slavit nad lídrem tabulky zaslouženou výhru 3:2,“ ohlédl se zpátky v čase nejdecký forvard.

Na jeho střelecký apetit pak v Nejdku na podzim hodně sázeli. Během něj se totiž vystřídalo v útočné linii se Zuzkovičem několik hráčů.

„Hodně dobře se mi hraje s Tomem Bachratým, s kterým jsem hrál minulou sezonu, a tak jsme více sehraní než s ostatními, ale určitě bych chtěl svoje spoluhráče pochválit,“ podotkl nejdecký ´Zuzi´. Nejdek v roli nováčka soutěže předčil soupeře zejména svou fyzickou kondicí, kdy ostatní týmy doslova na hřišti uběhal.

„Myslím si, že jsme soupeře přehrávali hlavně kombinací a dobrou fyzičkou. Snažíme se hrát pohledný kombinační fotbal a ne jen nakopávat balony na útočníky. Ani v jednom odehraném utkání jsme za soupeřem určitě v ničem nezaostávali, spíše jsme odehráli hodně vyrovnaných utkání. Nepamatuji si, že by nás nějaký tým jasně přehrál, spíše hodně doplácíme na chyby v obraně, které pak soupeři brankově trestají,“ míní Zuzkovič.

Ani Nejdečané se během první části krajské třídy nevyvarovali zranění, to několikrát řádně zamíchalo jejich sestavou.

„To je pravda, myslím, že jsme měli až hodně moc zraněných. Ale samozřejmě na tohle se nechceme vymlouvat, protože to potká každý tým. My jich měli jen o něco více,“ říká s nadsázkou Zuzkovič. Pro něho byl velkým svátkem souboj s rezervou Staré Role, odkud se právě Zuzkovič vrátil do nejdeckého dresu. Nakonec se Nejdek radoval z vítězství 3:0.

„No abych pravdu řekl, já vnímal duel se Starkou stejně jako každý jiný. Chtěli jsme vyhrát a to se nám podařilo. Pro mě je určitě tato výhra něčím navíc, ale důležité byly tři body,“ dodal závěrem útočník Nejdku.