Nejenže jako jediný tým dosáhli na šedesát bodů, překonali hranici sta nastřílených branek, ale dominovali v tabulkách doma či venku. S přeborem se rozloučili Nejdečané v Toužimi, kde nakonec pokořili tamní béčko rozdílem jedné branky. „Chtěli jsme se rozloučit s okresním přeborem vítězstvím, což se povedlo. V Toužimi bylo k vidění velmi pohledné utkání, ve kterém jsme byli lepším týmem. Vytvořili jsme si několik gólovek, ale využili jen tři, i přesto jsme rádi, že to bylo vítězné loučení," ohlédl se za posledním utkáním v okresním přeboru nejdecký kapitán Roman Rejcha.

V příštím ročníku totiž bude jeho tým čeřit vody krajské I. B třídy. Na druhém místě zakončila sezonu rezerva Staré Role, která však překvapivě dostala výprask na půdě Božičan, které si závěr soutěže gólově užívaly, když soupeři nastřílely osm branek. Hned dva hráči si připsali na své konto hattrick, a to Filip Mareš a Marcel Petr.

Na třetím místě skončila stejně jako na podzim Stružná, která uhrála na půdě kolovského Ajaxu nerozhodný výsledek. „Zápas jsme začali nervózně, možná proto, že jsme si byli vědomi, že půjde o hodně těžké utkání, a navíc jsme věděli, co je v sázce. Klid na kopačky nám dodal Pišta, který skóroval po parádní příhře Jandáka. Ve druhém poločase proti nám byla nařízená hodně sporná penalta, kterou domácí proměnili. Byla to velká škoda, jelikož jsme soupeře do té doby do žádné šance nepustili. Nakonec jsme se museli strachovat o remízu, která nám zaručovala třetí místo, to se nakonec povedlo, a my tak mohli oslavovat úžasnou sezonu," pochvaloval si struženský záložník Tomáš ´Sergio´ Štěch.

Naopak porážkou se loučila Kyselka, která se představila pod březovskou přehradou, kde se utkala s tamní Jiskrou. „Do utkání jsme nastoupili v hodně kombinované sestavě, jelikož příležitost dostali hráči z lavičky a mlaďoši. To také rozhodlo o výsledku, když jsme dojeli na nezkušenost či zbytečné chyby, i přes prohru si myslím, že jsme byli Březové vyrovnaným soupeřem," bilancoval kyselecký hráč Ladislav Kába.

Smutné loučení se soutěží čekalo o víkendu Nové Hamry. Jejich dres snad již naposledy oblékl útočník Michal Rudolský, který už před několika zápasy ukončil kvůli zdravotním problémům fotbalovou kariéru. Jeho tým nakonec musel skousnout pětibrankovou prohru. „Náš poslední zápas v okresním přeboru jsme si jeli především užít a odehrát důstojný výsledek, i přesto že jsme zajížděli na hřiště nejlépe hrajícího týmu v jarní části soutěže. Domácí nás o tomto tvrzení přesvědčovali od první minuty a povozili nás na docela slušném kolotoči. Dalovičáci nás přehrávali viditelně, drželi míč po většinu času na svých kopačkách, my jsme se však z úvodního tlaku oklepali a začali jsme hrát dlouhé míče a brejkové situace, na které domácí obrana nestačila reagovat. Naši útočníci běželi čtyřikrát sami na brankáře Čechie, on byl jednaznačně mužem zápasu a všechny tutovky přilepil na své rukavice. Ve druhém poločase už jsme na domácí výběr nestačili a obdrželi další branky," hodnotil své loučení Michal Rudolský.

Bečov pak doma zvládl přestřelku s pilským Baníkem, který pokořil rozdílem dvou branek. Výprask dostaly v závěru sezony Abertamy, které na svém stadionu smutně přihlížely brankovým hodům v podání hráčů chyšské rezervy.

Výsledkový servis: 
Dalovice – N. Hamry 5:1 (2:1). Branky: Stolín Tomáš 2, Mykhaylyuk Vitaliy 2, Kocmánek Jan – Rudolský Michal.

Březová – Kyselka 3:0 (0:0). Branky: Hurban Zdeněk, Štěpán David, Ploc Michal.

Kolová – Stružná 1:1 (0:1). Branky: Pokrupa Petr – Brančík Štefan.

Bečov – Pila 4:2 (3:2). Branky: Braniš Josef 2, Havlovic Josef, Shcherbyk Glib – Vavřina Robert, Šimůnek Vlastimil.

Božičany – St. Role B 8:2 (5:2). Branky: Mareš Filip 3, Petr Marcel 3, Žiška Jan, Hůlka Marek – Hořt Lukáš, Říha Roman.

Abertamy – Chyše B 0:7 (0:4). Branky: Burda Jan 4, Lábr Jaroslav 2, Korec Roman.

Toužim B – Nejdek B 2:3 (0:1). Branky: Drabík David, Adamický Tomáš – Halapej Michal, Mandous Antonín, Rutrle Filip.

Sestupy, postupy a baráže

Sestup z I. B třídy do okresního přeboru: TJ Jáchymov, Sokol Útvina (mimo pořadí)

Postup z okresního přeboru do I. B třídy: FK Nejdek B

Sestup z okresního přeboru: RZ Abertamy, FC Nové Hamry

Baráž o udržení v soutěži: SK Toužim B