Konečný výsledek 8:1 ve prospěch Nejdku určitě nepotřebuje obsáhlý komentář. „Před utkáním jsme měli ze soupeře respekt, jelikož bodoval v utkáních se silnými soupeři," vysvětloval na úvod kapitán nejdeckého výběru Zbyněk Draxal. A ví, o čem mluví. Kynšperk totiž obral o body po nerozhodném výsledku jak březovskou Olympii, tak i dalšího nováčka soutěže Skalnou.

„Určitě jsme chtěli v domácím prostředí naplno bodovat, ale věděli jsme že nás nečeká lehké utkání," pokračoval Draxal.

Jenže každé utkání je jiné, a přesvědčil se, o tom i Kynšperk. Domácím vyšel začátek utkání, když se v 6. minutě zapsal do střelecké listiny Tomáš Sojka. Pak se trochu fotbalově osmělili i hosté, ale bez brankového efektu. Další branku přidali hráči Nejdku v 17. minutě, kdy využil zpětnou přihrávku na malé vápno od Bachratého Tomáš Zuzkovič. Poločasový stav pak stanovil v podobě třetí branky ve 24. minutě Jiří Falatek, který uklidil do branky hostů vyražený balon brakáře hostů po přímém kopu Draxala. „První půlhodina utkání patřila asi prozatím k tomu nejlepšímu co jsme v podzimní části předvedli, kvitovalo to také početné publikum,"pochvaloval si kapitán Nejdku.

I po obrátce stran si náročný fanoušek přišel na své. Nejdříve hostující Packert vyslal svou vizitku na brankáře domácích, kterou ztečovali Nejdečáci na spojnici. Poté ale vyrobil žákovskou chybu v rozehrávce brankář hostů Kocourek a Tomáš Sojka jeho hrubici brankově ztrestal.

Nakonec se dočkali gólu i hosté, když centr z kopaček Petra Marka posunul hlavou na vzdálenější tyč Jiří Bezděkovský, kde číhal osamocený Martin Lhota, který nezaváhal. To ale bylo ze strany Kynšperka vše.

V 57. minutě přidal další gól domácích po přečíslení Tomáš Zuzkovič. V 65. minutě předvedli fotbalový ťukes před brankou hostů domácí Mandous s Falatkem a posledně jmenovaný uklidil po šesté balon do svatyně Kynšperka. V 74. minutě docílil hattricku nejdecký Sojka a vysoké vítězství stvrdil v 87. minutě přesnou ranou střídající Marek Černý. „Druhý poločas se hrál v podobném nádechu, hosté navíc po snížení na 4:1 otevřeli hru, což byla voda na náš mlýn. Neradno však výsledek přeceňovat, čeká nás ještě hodně kol, musíme zůstat na zemi," upozorňuje závěrem Draxal.

Nejdek – Kynšperk 8:1
Branky: 6. , 50. a 74. Sojka, 17. a 57. Zuzkovič, 24. a 65. Falatek, 87. Černý – 52. Lhota. Poločas: 3:0. Rozhodčí: Valenta – Štrincl, Buzna, DS Stančík. ŽK: 2:3. Diváci: 150. Nejdek: Hudec – F. Rutrle, Draxal, Myslivec, J. Rutrle – Mandous, Falatek (87. Vašš), Sulák, Sojka (75. Černý) – Zuzkovič (75. Holý), Bachratý (59. Šamberger). Kynšperk: Kocourek – Marek, Kardoš (66. Prančl), Hanzlíček, Toth – Gábera, Vágner (46. Lhota), Šefl (67. Mikleš), Bezděkovský – Panajotov, Packert.