Na podzim hostoval útočník FK Nejdek Tomáš Bachratý v týmu horalů v Nových Hamrech. Tam pomohl dvaadvacetiletý kanonýr hamrům svými třinácti góly k zisku podzimního mistra III. třídy. Během zimní přestávky však vyměnil oranžový dres opět za ten modrobílý.

„Po vydařeném podzimu v Nových Hamrech, jsem se rozhodl, zkusit zimní přípravu v Nejdku. Cílem bylo dostat se do A týmu, v případě neúspěchu bych volil návrat zpět do Nových Hamrů,“ vysvětloval na úvod Tomáš Bachratý. Neoblíbené zimní tréninkové galeje načali Nejdečané pod vedením trenérského tria ve složení Miroslav Šinovský, Vilém Krejčí a Antonín Hudec.

„S přípravou se začalo druhý týden v lednu, a po týdnu přípravy nás čekal první přípravný zápas ostrovského turnaje. Trénovalo se třikrát v týdnu, dvakrát venku, a jednou posilovna. O víkendu pak následovalo turnajové utkání. První týdny patřily tradičně nabírání fyzické kondice a postupně se přešlo na sílu a dynamiku. Nyní už se zaměřujeme především na herní projev a také herní situace,“ odtajnil náplň přípravy Bachratý.

Pro staronového útočníka Nejdku to byla hodně náročná příprava. „Pro mě osobně byla příprava skvěle připravená. Tréninky venku se střídaly s posilovnou, a díky městu Nejdku i s bruslením na místní zimním stadionu,“ liboval si Bachratý. Do Nejdku se vrátil během fotbalové výluky ze Staré Role další útočník Tomáš Zuzkovič. Společně s Tomášem Bachratým pak vytvořili během přípravných duelů velmi dobré útočné duo.

„Společně semnou se do Nejdku vrátil i Tomáš Zuzkovič, se kterým jsem v několika zápasech nastoupil v útočné dvojici, a myslím, že jsme si herně sedli. Na ostrovském turnaji se ukázalo, že se můžeme herně měřit i s týmy z vyšších soutěží, ale nesmíme usnout na vavřínech a musíme stále na sobě pracovat,“ míní nejdecký útočník.

V prvním jarním kole krajské I. B třídy zamíří Nejdek na hřiště Lokte, kde ho nečeká nijak lehké utkání. „Do Lokte pojedeme určitě s cílem naplno bodovat, i když víme, že to nebude jednoduché, ale uděláme na hřišti maximum pro zisk tří bodů,“ slibuje Bachratý. A jaké mají cíle v Nejdku pro jarní část krajské soutěže? „V Nejdku je mladý ambiciozní tým, a naším cílem je určitě postup do I. A třídy,“ poukazuje Bachratý.