Takový vstup do jarní části krajské I. B třídy jako měl o víkendu FK Nejdek by si přál kterýkoliv tým. A aby ne. Nejdecká jedenáctka si totiž pro premiérový jarní tříbodový zisk zajela na horkou půdu Lokte, kde nakonec vyhrála 4:0.

„Pro nás to bylo celkem snadné vítězství. Navíc mohlo být i vyší, kdybychom proměnili všechny naše brankové příležitosti. Ale určitě pro nás je výhra na úvod velmi dobrá, jelikož vždy záleží na vstupu do soutěže,“ dobře ví nejlepší kanonýr Nejdku Jiří Falatek, který si v Lokti připsal na své konto již dvanáctou úspěšnou trefu.

Po úvodním vzájemném oťukávání poslali Nejdečáci Lokti první varovaní z kopaček Jakuba Rutrleho, když jeho projektil skončil na břevně loketské svatyně. Pak už se naplno rozjela fotbalová symfonie alá FK Nejdek.

Prvním, kdo se zapsal do střelecké listiny jarní části krajské I. A třídy byl nejdecký benjamínek Richard Kinkal. Střelecké hody v podání Nejdečanů pak podpořili dalšími zářezy Tomáš Zuzkovič a Zbyněk Draxal, který tak stanovil poločasový stav.

Po obrátce stran pak stvrdil zaslouženou výhru Nejdku Jiří Falatek. „Jsem rád, že jsme prodloužil svou úsěpšnou sérii. V každém utkání, co jsem nastoupil jsem vstřelil aspoň jednu branku, takže jsem moc spokojený, i když mě tentokrát hodně zlobilo koleno,“ poukazoval Falatek.
Nejdek však mohl po skončení prvního jarního kola oslavovat hned dvakrát.

Důvod?
Rivalové ze špčiky tabulky totiž překvapivě ztráceli. Kraslice podlehly Skalné, Hroznětín pak Sedleci. Březová zase zkolabovala na půdě Rotavy.
Nejdek se tak vyhoupl do čela tabulky s dvoubodovým náskokem před druhými Kraslicemi, a čtyřbodovým před třetí Březovou u Sokolova.
„Pro nás to bylo docela překvapení, že takhle na úvod všichni naši soupeři budou ztrácet, ale jsme rádi, že jsme vyhráli a posunuli se do čela, tam bychom chtěli vydržet co nejdéle,“ narážel Falatek na postupový sen svého týmu. Jenže v dalším kole se Nejdek představí na svém stadionku v utkání se Sedlecem, který během zimní přestváky posílil a na úvod pokořil Hroznětín vysoko 5:0.

„Mluvil jsem po utkání s Ondrou Špičkou ze Sedlece, říkal, že posílili, a že by se měli zachránit, ale nemyslím si, že bychom měli mít problémy, ale je jasné, že utkání nijak nepodceníme. Navíc uvidíme v jakém složení soupeř k utkání dorazí. My chceme hrát svůj fotbal a doma body nesmíme ztrácet,“ uzavřel Jiří Falatek.