Nejdecký fotbalový expres opustil okresní mapu a zamířil na tu krajskou. Ostřílení nejdečtí mašinfírové Manfréd Till a Michal Halapej nasměrovali svou mašinu do krajské I. B třídy. Zaslouženě. Nejdečané, kteří projeli soutěží v podstatě jako nůž máslem, totiž mohli po utkání s Březovou slavit předčasně historický postup do krajské soutěže. Březováci, kteří dorazili na nejdecký pažit v oslabené sestavě, byli domácímu výběru vyrovnaným soupeřem, i přesto po prvním poločase prohrávali o čtyři branky.

Pak ale začal řádit na hřišti za úmorného vedra březovský kanonýr David Štěpán, který svým hattrickem dovedl duel do stavu 3:5, ale závěr opět ovládla nejdecká mašina, která si po výhře 7:3 mohla s chutí za doprovodu postupových kapek šampaňského pořádně užít v mistrovských tričkách zasloužený postup. A oslavy to byly vcelku bujaré. Slavilo se v celém Nejdku a tradičně se končilo v ranních hodinách.

„Zápas jsme měli velmi dobře rozehraný, když jsme vedli o čtyři branky, ale po změně stran jsme si málem výhru zkomplikovali, když jsme třikrát inkasovali. I přesto jsme v závěru opět přidali na obrátkách a zaslouženě dovedli duel nejen do vítězného, ale jak se později ukázalo, tak i do postupového konce. Co se týče oslav, byly hodně povedené, jen mi bylo líto kluků, co museli ráno do práce," vysvětloval nejvyšší muž a velký patriot nejdeckého výběru Jan Rejcha.

Nejdek si tak udržel před druhou Starou Rolí B tříbodový náskok, a i kdyby na půdě Toužimi B v posledním kole padl, stejně by mohl slavit postup, a to z důvodu lepšího skóre, než mají starorolští hráči. „Určitě si nepřipouštíme, že bychom chtěli v posledním utkání vyjít bodově naprázdno, proto chceme i na závěr urvat alespoň bod," nastínil plány Rejcha.

Na tři body dosáhl i největší konkurent Nejdku, a to druhá v pořadí starorolská rezerva, která doma nakonec splnila úlohu favorita, když udolala srdnatě bojující Abertamy. Horalé tak po porážce mohou šetřit své síly na baráž o udržení v okresním přeboru, když se jim nejspíše postaví do cesty výběr Verušiček.Vítězství, které udrželo chyšské béčko v okrese, urvali Chyšáci v důležitém utkání na svém pažitu s týmem Dalovic. Hosté si nakonec odvezli dvoubrankovou prohru.

„Průběh utkání nasvědčoval tomu, že šlo o záchranu. Řekl bych, že od začátku duelu jsme byli lepším týmem, a bylo jen otázkou času, kdy dáme první gól. Bylo děsné horko, ale nakonec jsme vše zvládli na jedničku, když jsme soupeři vstřelili dvě branky, a v soutěži se tak udrželi," oddychl si chyšský záložník Lukáš Vojta.

Cenný bod urvala Kolová, která se představila na hřišti v Radošově, kde uhrála nerozhodný výsledek s týmem Kyselky. „Pro nás to byla spíše ztráta, nenavázali jsme na předchozí dobré výkony. Naopak proti Kolové jsme předvedli nejhorší výkon v jarní části soutěže," hodně se zlobil po utkání kyselecký předstoper Ladislav Kába. Na vítězné vlně se udržela Stružná, které patří 3.místo, když tentokrát doma pokořila dvěma góly Pilu.

„Hrálo se za velkého vedra, i přesto kluci prahli více než soupeř z Pily po výhře, kterou jsme si nakonec zaslouženě připsali. Navíc jsme odměnili věcnými dary Františka Trautnera, který je spoluzakladatelem a dlouholetým činovníkem TJ Stružná," poukázal struženský jednatel Robert Rypar.
Další hořkou pilulku museli skousnout horalé z Nových Hamrů, když nestačili na toužimskou rezervu, a na tři body dosáhly i Božičany, které uspěly v divoké přestřelce na půdě bečovského Slavoje.

Výsledky, 25. kolo:
Stružná – Pila 2:0 (0:0). Branky: Dotzauer Petr, Šabata Jonáš.

Kyselka – Kolová 1:1 (1:1). Branky: Labík Jiří – Gábner Jakub.

Chyše B – Dalovice 2:0 (0:0). Branky: Burda Jan, Štětina Lukáš.

St. Role B – Abertamy 3:2 (2:1). Branky: Hušek Dominik 2, Hlavatý Ladislav – Antal Roman, Lešťan Radek.

Bečov – Božičany 3:5 (3:2). Branky: Braniš Josef, Borek Tomáš, Knushi Sylë – Petr Marcel 2, Rubáš Jiří, Žigar Miroslav, Rubáš Jan.

Nejdek B – Březová 7:3 (4:0). Branky: Mandous Antonín 3, Jílek Karel, Žáček Marcel, Šlapa Petr, Němec Lukáš – Štěpán David 3.

N. Hamry – Toužim B 0:2 (0:1). Branky: Šmoranc Josef, Adamický Tomáš.