„Z utkání jsme měli obavy, už jen proto, že nám chybělo několik hráčů a také nás překvapila výšková převaha útočníků v dresu Poříčí," poukazoval kapitán Nejdku Roman Rejcha. 

Samotné utkání načali velmi dobře hráči Nejdku, když jim vedení zajistil již ve dvacáté vteřině přesnou ranou Petr Šlapa, který dorazil za záda gólmana hostí střelecký pokus z kopaček Roberta Haase.

Vstřelená branka Nejdek řádně nakopla, a na limnickém stadionu tak byl k vidění velmi svižný fotbal z obou stran. Navíc když po parádní trefě z přímého kopu navýšil mazácky vedení svých barev hrající kouč Nejdku Michal Halapej, bylo jasné, že domácí ze hřiště bez bodového zisku neodejdou.

Jenže pak přišla třicátá minuta, ve které Poříčí po situaci na hraně ofsajdu navrátil kontaktní brankou zpět do zápasu Marek Tuschinovschi. „Možná jsme šli do vedení nejrychlejším gólem v klubové historii," popisoval Rejcha a hned přidal: „Poté se krásně trefil Míša Halapej, když obstřelil zeď a uklidil balon přesně k tyčce. Poté se dočkali i hosté, když využili diskutabilní situaci ke vstřelení branky."

Po změně stran Poříčí přidalo na obrátkách, ale postupem času mu docházely síly. Naopak Nejdek hrál trpělivě zezadu a nakonec vstřelil třetí, rozhodující branku, kterou měl na svědomí opět Michal Halapej.

„Po změně stran nás Poříčí deset minut tlačilo, ale postupem času jejich tlak opadl a my začali využívat brejky, když soupeř nakonec hrál na pět útočníků. Pak přidal svou druhou branku Míša Halapej a my dotáhli duel do zaslouženého vítězného konce," chválil hrajícího kouče Rejcha.

Nejdek B si tak v tabulce připsal do kolonky výhry čtyřku, naopak Poříčí si zaškrtlo v kolonce proher taktéž čtyřku a jako bonus pád na poslední, čtrnáctou příčku, zatímco Nejdek B se rázem vyšvihl na šestou pozici.